Послуги

Протезування зубів

ЩО ТАКЕ ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ?

Це відновлення втрачених зубів або їх фрагментів підготовлювальними реставраціями, незнімними конструкціями (вініри, вкладки, коронки, мостоподібні протези, які розташовуються на своїх зубах або імплантатах) і знімними конструкціями (часткові, повні знімні протези, іммедіат-протези, бюгельні протези).
Якщо для кріплення протезу ще є окремі зуби, тоді говорять про часткове протезування. Якщо всі зуби відсутні – такий протез називається повним знімним. Зубні протези можуть бути прикріплені до імплантатів і в такому випадку ця конструкція називається «протезом з опорою на імплантати». Такі протези в свою чергу бувають знімні з опорою на імплантати, умовно-знімні і цементовані.

Основною метою протезування є вирішення широкого спектру проблем, пов’язаних з повною або частковою відсутністю зубів у верхньому або нижньому зубному ряді. Цей метод дозволяє відновити форму і естетику зубів, компенсувати їх відсутність. Встановлення штучних зубних конструкцій необхідне людині за наявності таких стоматологічних проблем:

• підвищене стирання зубної емалі;
• діастеми, тріщини, сколи;

• повна відсутність коронкової частини зуба, без можливості її реставрації іншими способами;
• відсутність одного або декількох зубів, а також повна адентія.

Протезування вирішує всі перераховані проблеми в повній мірі, покращуючи при цьому якість життя. Всі види протезів, які використовуються в стоматологічній практиці, мають індивідуальні характеристики, переваги і недоліки.
Випадок №1
Невідповідність металокерамічних коронок. Реабілітація цирконієвими реставраціями, створення нової посмішки
Пацієнтці не подобався естетичний вигляд її старих металокерамічних коронок.
Після зняття коронок нами було проведене пародонтологічне лікування, визначення горизонтальної площини, протезування цирконієвими коронками на верхній щелепі і керамічними вінірами на нижній щелепі.
Результатом створення нової посмішки пацієнтка залишилася повністю задоволена.
Фінальний результат.

Вкладки

Протезування вкладками здійснюється з метою відновлення форми зуба. Цей різновид стоматологічних виробів розцінюється як аналог пломб, але на відміну від пломбувального матеріалу, вкладки виготовляються в лабораторних умовах з кераміки і володіють довговічністю, відсутністю потенціалу до випадання і високою зносостійкістю.
Куксові вкладки є проміжним варіантом між коронкою і пломбою. Даний варіант зубних вкладок використовується при значному руйнуванні коронкової частини зуба. Якщо при встановленні штучних коронок виконується обточка твердих тканин зуба до стану кукси, то при використанні куксових вкладок ця необхідність відсутня.

Вініри

Зовні вініри нагадують тонкі пластинки. Даний різновид протезів використовується для відновлення естетичного вигляду посмішки. Та сама голлівудська посмішка створюється саме завдяки вінірам. Для виготовлення вінірів використовуються гіпоалергенні матеріали (композит, кераміка, діоксид цирконію).

Вініри та їх різновид люмініри не мають лікувального ефекту, але при цьому радикально маскують такі стоматологічні дефекти, як треми, діастеми, тріщини, сколи, потемніння і пожовтіння зубної емалі. Вініри є повноцінною альтернативою відбілюванню зубів, а також можуть замінити встановлення брекет-систем.

Після встановлення вінірів або люмінірів необхідно дотримуватися комплексу правил догляду за конструкціями, оскільки регулярне пережовування надто твердої їжі, часте споживання кави і паління можуть призвести до псування протезів. Зона посмішки за наявності вінірів або люмінірів немає недоліків як у відношенні форми, так і у відношенні кольору.

Коронки

Цей різновид протезів використовують для відновлення зруйнованих зубів, а точніше їх коронкової частини. Основним показанням для встановлення коронкового протезу є руйнування зовнішньої частини зуба більш ніж на 50%. Виготовляють із діоксиду цирконію, металокераміки і кераміки.
Металокерамічні вироби частіше використовуються для встановлення на жувальні одиниці, оскільки вони є більш міцними. Керамічні мікропротези підходять для встановлення в зоні посмішки, оскільки вони відрізняються кращим естетичним виглядом. Коронки із діоксиду цирконію можуть бути встановлені у будь-якій частині зубного ряду.
Випадок №2
Реабілітація пацієнтки з травматичним сколом цирконієвої конструкції
Пацієнтка звернулася зі скаргами на травматичний скол коронок. Травма була отримана під час пірнання в басейн.
Об’єктивно був помітний скол ріжучих країв цирконієвих мостоподібних конструкцій в ділянці двох центральних різців. Після рентгенологічного обстеження старий мостоподібний протез був знятий. Кукси своїх зубів не постраждали.
У цей же день ми виготовили тимчасові коронки і зняли відбитки на нову цирконієву конструкцію.
Через 7 днів ми зафіксували нові цирконієві коронки.
Пацієнтка залишилася задоволеною формою, кольором і функціональним станом нашої роботи.

ЩО ТАКЕ ПОВНІ ЗНІМНІ, ЧАСТКОВО ЗНІМНІ І МОСТОПОДІБНІ ПРОТЕЗИ.

Всі знімні протези складаються з пластикової основи рожевого кольору, на якій закріплені пластмасові, композитні або керамічні зуби.

За типом матеріалу виготовлення штучних стоматологічних конструкцій, можна виділити такі варіанти знімних протезів:

Нейлонові. Такі вироби повністю біосумісні і володіють максимальною естетичністю.

Пластикові. Цей різновид знімних протезів може виготовлятись з таких матеріалів, як акрил, Spofadent, Ivobase, Vertex і Deflex.

З металевими кріпленнями (бюгельні).
Протези

ЯК КРІПЛЯТЬСЯ ЗНІМНІ ЗУБНІ ПРОТЕЗИ.

Існує ряд факторів, які впливають на способи фіксації знімних зубних протезів. До таких факторів належать:
  • ступінь рухливості, розмір і положення язика в порожнині рота;
  • деякі анатомічні особливості протезного ложа, піднебіння і альвеолярного гребеня.
  • відсутність передконтактів зубів.
Для закріплення знімних зубних протезів в порожнині рота використовуються такі різновиди способів фіксації:
Змінні протези

Атачменти або замки. Цей метод фіксації не так часто використовується при встановленні знімних протезів, але нерідко застосовується при встановленні незнімних конструкцій. Атачменти можуть використовуватись при частковій адентії, коли в порожнині рота пацієнта знаходиться не більше 2-х зубів. Матриця або фіксувальна частина атачмента може бути розташована в кореневій або коронковій частині опорного зуба.

Присоски або гнучка основа. Такий спосіб кріплення використовується при встановленні повних або покривних зубних протезів. Механізм кріплення таких пристроїв заснований на адгезії або натуральному присмоктуванні.

Кламери і гачки. Такий вид фіксації використовується переважно при знімному протезуванні, а самі фіксувальні пристрої виготовляються з тих же матеріалів, що й самі протези. Акрилові, поліуретанові та нейлонові протези мають фіксувальні пристрої, при цьому бюгельні знімні протези оснащені металевими гачками.

Імплантати. Встановлення знімних протезів на імплантати може здійснюватись за допомогою балочного або кулеподібного кріплення.

Переваги повних зубних протезів:

+

Швидке виготовлення.

+

Можливість виконання майже для кожного пацієнта.

+

Підходить при поганій гігієні порожнини рота.

Недоліки повних зубних протезів:

Протез на верхній щелепі перекриває піднебіння, це викликає часткову втрату смаку їжі та іноді відчуття нудоти.

Повний знімний протез фіксується тільки за допомогою клею, він не особливо стабільний і може зміщуватись при пережовуванні, це може негативно позначитись на вимові і функції жування.

Його необхідно чистити після кожного прийому їжі.

З причин, вказаних вище, ми здебільшого використовуємо їх як тимчасові.

Частково-знімні протези використовуються, коли проміжки між зубами, що залишилися настільки обширні, що їх вже не можна закрити одним або декількома мостовидними протезами.

Мостовидні протези виготовляються за наявності двох опорних зубів і за відсутності максимум двох зубів, що стоять поряд. Мостовидні протези набагато зручніші ніж знімні. Вони фіксуються на опорні зуби і мають більший термін служби.

Показанням для встановлення мостоподібних зубних протезів є відсутність не більше 2-х зубів підряд. Популярність мостоподібних протезів обумовлена їх порівняно невисокою вартістю і доступністю.

Фіксуються такі конструкції на опорні зуби, що стоять поруч, при цьому область фіксації піддається подвійному навантаженню в процесі пережовування їжі. Ця обставина може з часом призвести до швидкого руйнування опорних зубних одиниць.

В залежності від розміру зубного проміжку або варіантів кріплення, можуть використовуватись різні види протезів, а саме:
• суцільнолиті бюгельні протези;
• телескопічні протези;
• протези на імплантатах.

Також можливий комбінований протез, який поєднує в собі різні елементи цих варіантів.
Онлайн - запис
Онлайн - запис

    Перший крок до красивої, здорової посмішки починається із зустрічі з Вами.

    Або

    Телескопічний протез – це також знімний зубний протез, який фіксується до зубів, що залишилися і/або імплантатів. На відміну від бюгельного протезу, у нього немає кламерів або замків. Він має так звані телескопічні коронки, які складаються з двох частин, завдяки яким фіксується протез. Первинна коронка (внутрішній телескоп) прикріплена до власного зуба або імплантату і виконана з металу. Вторинна коронка (зовнішній телескоп) вбудована в частковий знімний протез і вдягається на первинну коронку разом із зубним протезом.
    Телескопічний протез
    Бюгельний протез – це знімний частковий протез, який кріпиться до зубів, що залишилися за допомогою литих металевих кламерів або замків. Каркас цього протезу виготовлений з медичного сплаву, на який приварюється пластикова основа рожевого кольору з прикріпленими пластмасовими, композитними або керамічними зубами.
    Бюгельний протез
    Випадок №3
    Пацієнт звернувся в стоматологічну клініку з проханням покращити зовнішній вигляд зубів і отримати красиву «білосніжну» посмішку.
    При об’єктивному огляді виявлено велику кількість зубів з карієсом і ускладненим карієсом, генералізований пародонтит, поганий рівень гігієни, глибокий прикус, ретрузійний профіль і травмувальна оклюзія.
    Перед стоматологами стояло завдання змінити прикус, форму, колір і положення зубів.Також необхідно було визначити які зуби будуть видалятись. Від ортодонтичного лікування зубів пацієнт відмовився. Він проживає в Італії і міг періодично приїжджати до нас.
    Пацієнт залишився задоволений естетичним і функціональним результатом імплантологічного лікування.
    Ми видалили зуби з 15 по 25 і з 35 по 45. Залишили тільки вісім молярів (16,17,26,27,36,37,46,47), одномоментно встановили по шість зубних імплантатів на кожну щелепу і через декілька днів зафіксували тимчасові коронки. Зуби, що залишились були сановані і запротезовані тимчасовими коронками.
    Через чотири місяці пацієнту були повторно зняті відбитки і виготовлені постійні цирконієві коронки на гвинтовій фіксаці.
    Протез на імплантатах.

    Протези на імплантатах використовуються, коли залишилось мало або взагалі немає власних зубів. Зубні імплантати – це штучні корені зубів, які інтегруються в щелепну кістку. В залежності від ситуації на імплантаті можливо закріпити коронку, міст або протез.

    Даний варіант протезування може бути використаний при частковій або повній адентії. Методика протезування з опорою на імпланти заснована на встановленні штучних коренів в кістку щелепи, після чого на штучні корені встановлюються коронки. Незнімні протези з опорою на імпланти – радикальний і найбільш ефективний спосіб відновлення зубного ряду і жувальної функції, а також усунення асиметрії обличчя, яка є результатом втрати зубів.
    Протез на імплантах
    Отримати красиву посмішку і відновити жувальну функцію допомагають альтернативні методи протезування: «все-на-4», «все-на-6». На відміну від стандартного методу імплантації, який передбачає встановлення штучного штифта під кожний зуб окремо, у випадку з методикою «все-на-4», протезна конструкція встановлюється на 4 вживлених імплантати. За відсутності протипоказань, протезування може бути виконане за одне відвідування стоматолога.
    Аналогічна процедура виконується при використанні методики «все-на-6», коли протезна конструкція фіксується на 6 імплантатах. Обидва методи безпечні, малотравматичні і не мають високого ризику розвитку ускладнень. Одномоментно або в декілька етапів встановити імплант зуба в Києві, все на 4, все на 6 можна за прийнятною ціною з повним відновленням зубного ряду. Методи «все-на-4» і «все-на-6» є найкращою альтернативою як знімним протезам, так і звичайним імплантатам.
    1. Як скоро можна протезуватись на імплантатах? Є декілька видів навантажень на імплантати. Переважно ми використовуємо протокол, за яким нижню щелепу ми навантажуємо коронками через 2 місяці, а верхню – через 4-6 місяців. Іноді вдаємось до негайного навантаження – відразу після встановлення імплантату фіксується коронка. Такий метод використовується здебільшого в естетично значущій для пацієнта зоні. Це дозволяє зберегти анатомію і відчувати себе комфортно. Якщо ми будемо використовувати трабекулярні імплантати Zimmer, в цьому випадку ми зможемо фіксувати коронки всього через шість тижнів після встановлення імплантату.
    2. Як довго можна носити тимчасову коронку? Тут назва «тимчасова» говорить сама за себе і означає, що ви можете використовувати її лише впродовж короткого періоду часу. Вона використовується до тих пір, доки не буде виготовлена постійна коронка. Якщо за цей час вона відклеїться (тимчасова коронка фіксується на зуб на тимчасовий цемент), треба буде звернутись до стоматолога для повторного встановлення, якщо в даний час ви не можете замінити тимчасово встановлену коронку на постійну. Зауважте, що тимчасове використання довше місяця не рекомендується, однак цей показник може варіюватись і все залежить від кожного випадку окремо. Оскільки тимчасова конструкція не може повністю виконувати всі функції зуба, затягувати її заміну на постійний зуб не варто.
    3. Скільки днів необхідно для виготовлення коронки? В залежності від клінічної ситуації ми виготовимо Вам коронку впродовж 3-8 днів.
    4. Незнімні або знімні протези для зубів? Зубні протези можуть бути незнімними, умовно-знімними і знімними. Незнімні протези – це завжди якісне, надійне та довговічне рішення. З таким протезом зберігається щелепна кістка пацієнта і сам протез забезпечує чудову стабільність і надає відчуття впевненості. Єдиний недолік – неможливість легко видалити їх після початкового встановлення. Умовно-знімні зубні протези встановлюються на природні зуби або зубні імплантати і виготовляються коли неможливо встановити достатню кількість імплантатів для протезної незнімної реставрації. Якщо умовно-знімний протез фіксувати до імплантатів, він також збереже кістку щелепи. Такі протези мають здатність вилучатись, їх легше ремонтувати та професійно чистити. Знімні зубні протези виготовляються в тих випадках, коли по різним причинам неможливо встановити незнімні або умовно-знімні протезні реставрації. Перевага знімних протезів в тому, що пацієнт може самостійно виймати їх з рота,  доступна ціна і простота виготовлення.
    Цю послугу надають лікарі:
    Головний лікар. Стоматолог-хірург вищої категорії, стоматолог-ортопед
    Лікар-стоматолог вищої категорії, стоматолог-ортодонт