Лікування пародонтозу
ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ПАРОДОНТИТ ВІД ПАРОДОНТОЗУ?
ЩО ТАКЕ ПАРОДОНТИТ?
Пародонтит – це запалення ясен і опорних структур зубів. Одне з найпоширеніших захворювань людини.
Пародонтит викликаний бактеріями, що відомі як пародонтальні бактерії. Хоча ці бактерії природним чином присутні у роті, шкідливі вони тільки в тих випадках, коли їх кількість різко зростає. Це відбувається, коли шар бактерій і залишків їжі, тобто зубний наліт, накопичується і залишається на зубах, зазвичай важкодоступних місцях, наприклад, між зубами.
Також існують бактерії, що мають здатність розмножуватись, виробляючи шкідливі побічні продукти, що стимулюють захисну запальну реакцію організму в яснах. В міру прогресування захворювання хронічне запалення призводить до руйнування кістки щелепи і втрати зубів.
У багатьох людей це поступовий процес, який відбувається впродовж багатьох років і, якщо його вчасно виявити і лікувати, то пародонтит можна зупинити.
СИМПТОМИ ПАРОДОНТИТУ
• неприємний запах з рота;
• зміна положення зубів в щелепах;
• подовження зубів (рецесія ясен);
• біль.
Кровотеча з ясен може бути менш помітна у тих, хто палить через вплив нікотину на кровоносні судини, і тому процес захворювання може бути замаскований.
ЯКІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПАРОДОНТИТУ?
Здоровий рот заселяють 700 різноманітних видів бактерій, більшість з яких абсолютно не шкідливі і живуть в гармонії з хазяїном. Однак коли чистка зубів недостатньо ретельна, бактеріальні відкладення накопичуються поруч з яснами, утворюючи зубний наліт, і умови стають сприятливими для процвітання більш небезпечних бактерій.
У всіх випадках пародонтит викликаний накопиченням бактерій.
Якщо м’який бактеріальний наліт не видаляється щіткою, з часом в ньому осідають мінерали, і він стає твердим на зубі і називається зубним каменем. Наявність зубного каменю сприяє росту бактеріальної бляшки у напрямку коренів зуба. В міру прогресування запалення прикріплення ясен до кореня порушується і між ними утворюється проміжок або пародонтальна кишеня. Ця кишеня – ідеальне місце для колонізації шкідливих бактерій і їх розмноження, що сприяє розвитку процесу захворювання. В своєму новому середовищі існування бактерії виділяють токсини як продукти свого метаболізму, які додатково запускають захисні механізми організму.
ЯКІ НАСЛІДКИ ЗАХВОРЮВАНЬ ПАРОДОНТУ?

Якщо розвиток запалення пародонта не припиняється, опорні структури зубів, включно з кісткою, що їх оточує, руйнуються. Зуби з часом слабшають і випадають, або потребують видалення. Також можуть з’являтись болісні абсцеси і видовження зубів з оголенням коренів в результаті рецесії ясен.
Неліковане захворювання пародонту може впливати на загальний стан здоров’я, наприклад, це створює великий ризик ускладнень під час вагітності (прееклампсія, передчасні пологи і низька вага при народженні), а також підвищений ризик серцево-судинних захворювань і діабету.
ЯКІ ФАКТОРИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ПАРОДОНТИТУ?
ЯК ЛІКУЄТЬСЯ ПАРОДОНТИТ?
• неодимовий лазер. Лазерна терапія пародонта нетравматична і безболісна, відрізняється високим знезаражувальним і біостимулювальним результатом;
• ін’єкційні методи лікування плазмою, виготовленою з Вашої крові.
ПОВТОРНА ОЦІНКА
