Послуги

Брекети

ЩО ТАКЕ БРЕКЕТ-СИСТЕМА?

Брекет-система – це незнімна конструкція, яка складається з замочків (брекетів), трубок або кілець на моляри та дуг, що підв’язуються еластичними або металевими лігатурами чи замикаються у брекеті.
Зазвичай вона фіксується на обидві щелепи, в деяких випадках на одну або частково. Використовують також еластичні ланцюжки, міжщелепні еластичні тяги, різноманітні вигини на дугах (якщо необхідно). Дуги можуть бути круглі, квадратні, прямокутні, виготовлені з різних сплавів.
Випадок №1
Мезіальний прикус (зворотне перекриття), скупченість зубів, патологічне стирання, рецесії ясен.
Пацієнта турбував естетичний вигляд зубів, а саме їх скупченість і стирання.
Наші спеціалісти запропонували ортодонтичне лікування у два етапи. Так як пацієнт вже дорослий, було прийнято рішення розтягнути піднебінний шов. Для цього використовували ортодонтичний апарат Гайрекс. Після 4-х місяців використання апарату зафіксували самолігуючі брекети на верхню та нижню щелепи. Корекції здійснювали 1 раз на 6-8 тижнів. На останньому етапі ортодонтичного лікування пацієнту зробили імплантацію в області 36-го зуба.
Після зняття брекет-системи встановили реставрацію із діоксиду цирконію в області 36-го зуба. Зафіксували металевий ретейнер на нижній щелепі. Впродовж 6-ти місяців пацієнту рекомендували для утримання результату пластиковий ретейнер на верхню і нижню щелепи.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ БРЕКЕТ-СИСТЕМИ

Різноманітні дефекти:

• зубоальвеолярні – скупченість зубів, вестибулярне, піднебінне положення окремих зубів, дистопія, тощо;
• дефекти скелетного типу (дистальний, мезіальний, відкритий, закритий, перехресний прикус);
• об’єднані патології – скелетні із зубоальвеолярними;
• створення місця для імплантата;
• ретиновані зуби;
• раннє стирання зубів;
• травматична оклюзія.

ВИДИ БРЕКЕТ-СИСТЕМ

Брекет-система може бути:

• класичною вестибулярною;
• самолігуючою;
• лінгвальною.

Брекети

Системи попереднього покоління (класичні) мають дротові або еластичні лігатури. Дуга щільно прикріплена завдяки лігатурам, тому не ковзає в конструкції в процесі переміщення. Переміщення і вирівнювання відбувається внаслідок сильного тиску. Виправлення прикусу тривале і потребує від пацієнта тимчасових естетичних незручностей. Тому з’явились брекети нового покоління – безлігатурні. Це також зовнішні брекети, але відмінність полягає в тому, що дуга пасивно кріпиться – замикається в замочку. Вона ковзає, діє вибірково, малими, але постійними силами

Лінгвальна або внутрішня система брекетів відрізняється тим, що її встановлюють з внутрішньої сторони зубів, ближче до язика. Її перевагою є непомітність.
Класичні вестибулярні та самолігуючі брекети можуть бути з різних матеріалів.

Металеві брекети – найпопулярніший варіант, який використовують дуже давно, тому немає сумнівів в їх дієвості для виправлення прикусу. Сплави металів гіпоалергенні.

Керамічні брекети відрізняються мініатюрністю і гладкістю. Кераміка має відтінок емалі, тому вони будуть майже непомітні.

Сапфірові брекети бувають лише класичними. Особливих відмінностей від керамічних не спостерігається, більш прозорі. Виготовляються із штучного сапфіру.

Лінгвальні брекети. Для їх виготовлення використовують особливий золотовмісний сплав. Вони гіпоалергенні, не викликають жодних місцевих реакцій чи ушкоджень язика. Їх плюс в непомітності, збереженні дикції і тембру голосу.

Є також металеві лінгвальні брекети. Вони гарантують непомітність використання, але можуть сильно впливати на вимову шиплячих звуків через товщину конструкції, яка заважає руху язика.
Випадок №2
Пацієнтці 52 роки, пародонтоз ІІ ступеня, дистальний глибокий прикус, скупченість зубів.
Була встановлена самолігуюча брекет-система на верхній щелепі.
Завершальні етапи лікування верхньої і нижньої щелепи.
Весь процес лікування зайняв 12 місяців.

ЕТАПИ ФІКСАЦІЇ БРЕКЕТ-СИСТЕМИ

1. Попередньо: лікування каріозних зубів, гігієнічні маніпуляції безпосередньо за день або в той же день перед фіксацією брекетів.
2. Встановлення фіксатора-розширювача в ротовій порожнині.
3. Нанесення протравлювального гелю на зуби.
4. Змивання і просушування поверхні зубів.
5. Нанесення адгезиву (бонду) на протравлені ділянки. Фотополімеризація.
6. На платформу брекета наносять невелику часточку композиту і придавлюють до запланованого місця на зубі. Полімеризують за допомогою спеціальної лампи.

7. Дугу вводять в пази брекетів, фіксують в трубках на молярах, прив’язують лігатурами або замикають у спеціальних пристроях брекетів, якщо це самолігуючі.

Корекція виконується:
• 1 раз в 3-4 тижні для класичних вестибулярних брекетів;
• 1 раз в 6-8 тижнів для самолігуючих (безлігатурних) брекетів.
Онлайн - запис
Онлайн - запис

  Перший крок до красивої, здорової посмішки починається із зустрічі з Вами.

  ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ

  ВЕСТИБУЛЯРНІ КЛАСИЧНІ БРЕКЕТИ:
  На початку лікування внаслідок сильного тиску пацієнт відчуває напруження, біль при накушуванні, натирання в окремих місцях. За тиждень неприємні відчуття проходять. Корекція 1 раз в 3-4 тижні.
  МЕТАЛЕВІ БРЕКЕТИ
  +
  Перевагою металевих брекетів є відносно невисока вартість, що робить їх доступними для всіх категорій пацієнтів.
  Мінусом лігатурних брекетів є труднощі при чищенні та те, що матеріал гумок може забарвлюватись їжею. Термін лікування довший, ніж самолігуючими брекетами.
  КЕРАМІЧНІ БРЕКЕТИ
  +
  Є надійним і міцним матеріалом, малопомітні, приймають колір емалі.
  Лігатури забарвлюються, не є компактними.
  САПФІРОВІ БРЕКЕТИ
  +
  Виготовляються з прозорого штучного сапфіру, менш міцні ніж керамічні. Блищать на світлі, підходять до білосніжних зубів. Тиск на зуби менший.
  Можуть відколотись, тому доводиться встановлювати нові, повторно сплативши вартість.
  ЛІНГВАЛЬНІ БРЕКЕТИ:
  +
  Виготовляються із спеціального сплаву золота, є платформа – основа, на якій збирається наліт і не дає розвиватись карієсу внаслідок недостатньої гігієни. Непомітні
  Протипоказання: дуже мала висота зубів, дуже велике скупчення зубів, надзвичайно вузька щелепа, скрегіт зубами, психічні розлади.
  САМОЛІГУЮЧІ БРЕКЕТИ:
  Відвідування 1 раз в 6-8 тижнів. Можуть бути керамічними та металевими.
  +
  Період адаптації менший ніж у звичайних брекетів, тиск значно менший, результат досягається на 3-4 місяці швидше. Вже після першої корекції пацієнт помічає зміни. Легко очищаються.
  У керамічних самолігуючих брекетах можливі сколи.

  Вартість брекетів

  Металева брекет-система (одна щелепа), весь курс лікування
  Від 18 000 грн до 23 000 грн
  Самолігуюча металева брекет-система «Smart Clip» (одна щелепа), весь курс лікування
  Від 24 000 грн до 29 000 грн
  Естетична брекет-система з кераміки Clarity Advance (одна щелепа), весь курс лікування
  Від 29 000 грн до 33 000 грн
  Естетична самолігуюча керамічна брекет-система Clarity Sl (одна щелепа), весь курс лікування
  Від 30 000 грн до 35 000 грн
  1. З якого віку можна ставити брекети? Проводити ортодонтичне лікування брекет-системою можна з 12-13 років, після того, як сформувались верхівки коренів постійних зубів.
  2. Чи завжди потрібно видаляти зуби для постановки брекетів? Все залежить від патології, яку визначає лікар, що лікує.
  3. Чи псуються зуби від брекетів? Якщо у пацієнта гарна гігієна, то сліди на емалі мінімальні, але існує ремінералізаційна терапія (насичення тканин зуба мінералами, з метою укріплення емалі і профілактики карієсу) за показаннями для тих пацієнтів, у яких виникли проблеми.  При лінгвальній техніці ці процеси знижені.
  4. Що необхідно робити після зняття брекет-системи? Після закінчення ортодонтичного лікування наступає період ретенції. В цей період необхідно обов’язково зробити ретенційний апарат (наприклад: капа, шина, пластинка), який буде закріплювати і утримувати результат.
  5. Чи існує метод, за допомогою якого можна побачити результат після лікування брекет-системою? Так, існує. Після зняття відбитків моделюється Ваш очікуваний результат лікування.