""
123
Посміхнисьсвоємууспіху
Посміхнисьсвоємууспіху
Patient Service

fsd

Ортодонтія і лицьова естетика

 

Сучасне ортодонтичне лікування, крім усунення функціональних розладів скронево-щелепного суглоба, враховує фактор лицьовій естетики. Усуваються не тільки проблеми, пов'язані з руйнуванням зубів, жуванням, ковтанням, порушенням дикції, але і чисто естетичні, що є важливим психосоціальним фактором. Обидва ці чинники враховуються на етапі діагностики та планування лікування.

В якому віці?

Вирівнювання зубів, корекція прикусу можуть проводитися в будь-якому віці. Різні лише методики лікування.

Вже на першому році життя у дитини можна виявити ознаки вродженої патології, аномалії розвитку твердих тканин зубів і пов'язані з ними ускладнення у формуванні зубощелепної системи. Для забезпечення правильного розвитку зубів і нормалізації функцій скронево-нижньощелепного суглоба лікар-стоматолог підбирає для дитини спеціальні ортодонтичні, міофункціональні, механічні апарати. Тому звернутися до лікаря-ортодонта слід якомога раніше.

Методика лікування дорослих пацієнтів інша. Найбільш популярним методом в даний час є використання брекет-системи. В останні роки пацієнти з пародонтологічними проблемами, значними змінами положення зубів, оклюзивними травмами так само можуть отримати ортодонтичну допомогу.

Зсув зубів відбувається внаслідок захворювань пародонту і порушення балансу факторів, які підтримують фізіологічне положення зуба – це патологічна міграція, причиною якої може бути втрата пародонтального прикріплення.

Дистальний колапс – це причина втрати жувальних зубів. Ознаки – зниження висоти прикусу, навантаження на фронтальні зуби, втрата пародонтального прикріплення, поява трем і діастем.

Як і кожна біологічна структура, кістка перебуває в безперервному процесі утворення і руйнування. Протягом життя кістка моделюється (зростає в ширину і довжину) і ремоделюється (внутрішньо перебудовується). Ці знання дали можливість проводити ортодонтичне лікування. 

Цілі ортодонтичного лікування:

 

  • Досягнення правильного вирівнювання зубів, паралельності коренів і відновлення контактних пунктів.
  • Поліпшення оклюзивних співвідношень, положень різців та їх перекриття.
  • Підготовка до раціонального і естетичного шинування або протезування.
  • Створення сприятливих умов кровопостачання ясен для тривалої ремісії.

 

Коли починати ортодонтичне лікування:

  • Ясна без кровотеч і гною.
  • Ідеальна гігієна.
  • Відсутність пародонтальних кишень.

Самолігуючі брекети

Останнім часом популярності набули самолігуючі (безлігатурні) брекети. Конструкція дозволяє швидше і легше міняти дугу і коригувати апарат, працювати не великими силами, прискорює процес корекції неправильного прикусу в цілому. Крім того, ця конструкція знижує хворобливі відчуття і в значно меншій мірі травмує слизову оболонку рота, пародонт. А концепція «відкритого паза» забезпечує більш легкий догляд за порожниною рота. Переваги пасивного самолігування помітні вже на етапі нівелювання. Ми працюємо з брекетами Clarity SL і Smart-clip.

<

Знання різних методів аналізу моделей, рентгенівських знімків і фотографій, що використовуються для точної і грунтовної ортодонтичної діагностики, має вирішальне значення для планування і проведення лікування.

Терміни носіння брекет-системи стоматолог-ортодонт встановлює індивідуально в кожному випадку.

Ортодонтичне лікування лінгвальними брекетами У нашій клініці впроваджено новий напрямок в ортодонтії, що інтенсивно розвивається, система невидимих лінгвальних брекетів «Incognito».

Переваги системи

Лінгвальні брекети, на відміну від вестибулярних, встановлюються з внутрішньої сторони зубного ряду, тобто протягом всього періоду лікування залишаються непомітними для оточуючих.

Відмітна особливість системи «Incognito» в тому, що брекети набагато менше за розміром, ніж в інших лінгвальних системах. Отже, відчуття дискомфорту, невеликі дефекти дикції і натирання мови зводиться до мінімуму, а процес адаптації проходить значно швидше.

Брекети і дуги для системи виготовляються спеціально під кожного пацієнта, відповідно до індивідуальних особливостей його щелеп, зубів і конкретної патології. При використанні цієї системи застосовується сучасна технологія комп'ютерного моделювання CAD/CAM, що дозволяє лікарю спрогнозувати результат до початку лікування. Модель планованого результату сканується за допомогою 3-D сканера, після чого комп'ютер моделює дизайн брекетів.

Брекети виготовляються із золота на платформі, яка точно прилягає до зуба. Золотовмісний сплав практично виключає алергію.

Вже на стадії нівелювання пацієнт помічає, що відбулося деяке вирівнювання зубного ряду. А до кінця лікування досягаються відмінні результати з мінімальним використанням механіки.

При скупченості зубів без скелетної патології ми використовуємо систему «Incognito». Брекети фіксують від ікла до ікла, або від премоляра до премоляра. Вирівнювання зубного ряду відбувається протягом 4-8 місяців

У нашій клініці ми використовуємо різні системи лінгвальних брекетів.

У складних випадках при лікуванні лінгвальною системою, так само як вестибулярною, застосовуються додаткові апарати.

Терміни носіння брекет-системи стоматолог-ортодонт встановлює для кожного пацієнта індивідуально.

Точна і ґрунтовна ортодонтична діагностика, застосування різних методів лікування, сучасна апаратура і професіоналізм лікарів – запорука успішного лікування.