Послуги

Лікування кореневих каналів зубів (ендодонтія)

ЩО ТАКЕ ЕНДОДОНТИЧНЕ ЛІКУВАННЯ?

Лікування кореневих каналів або ендодонтія – це вид стоматологічної допомоги, направлений на усунення інфекції всередині зуба, в першу чергу консервативними інструментальними методами.
Ми дотримуємось загальноприйнятих в сучасній стоматології засад ефективного ендодонтичного лікування: ізоляція зуба, застосування дентального мікроскопу, повне дотримання протоколів іригації і механічної обробки, електронне визначення довжини каналів, об’ємне пломбування каналів.

ЛІКУВАННЯ ЗУБІВ ПІД МІКРОСКОПОМ

Застосування дентального мікроскопу – це можливість бачити всередині каналу, а не працювати наосліп. Колись це могло здаватись чимось зайвим, як у свій час HD-розширення, але вибір очевидний. Крім інтуїтивно зрозумілих переваг, одна із причин, за якою мікроскоп є необхідністю, це те, що до його застосування не всі канали можливо було виявити. Вважалось, наприклад, що в верхніх молярах частіше всього 3 канали, але, як з’ясувалось пізніше, їх – 4. Цей четвертий канал просто дуже важко виявити і обробити без візуального контролю.
Микроскоп

ЯК ДІЗНАТИСЬ ЧИ ПОТРЕБУЄ КАНАЛ ЗУБА ЛІКУВАННЯ?

В залежності від типу запального процесу в зубі, його протікання може супроводжуватись як вираженим больовим синдромом, так і бути легким або взагалі бути абсолютно непомітним впродовж декількох років. Іноді при цьому розвивається абсцес, може з’являтись і зникати нориця (свищ).
На рентгенівському знімку при цьому може бути видно слід від запалення в кістці, який свідчить про наявність гранульоми або кісти. Всі ці та ряд інших ознак можуть бути виявлені і диференційовані тільки лікарем в умовах спеціально обладнаного кабінету.

ВАЖЛИВІСТЬ СВОЄЧАСНОГО ЛІКУВАННЯ КАНАЛІВ ЗУБІВ

Своєчасне лікування інфекції каналів дозволяє відчутно покращити прогноз, оскільки занедбаний або ускладнений процес, будучи навіть непомітним, призводить до втрати не тільки тканин самого зуба, але і кістки.
А це не тільки ускладнює відновлення у випадку, коли консервативний підхід має шанси, але й може ускладнити підготовку до імплантації, якщо збереження зуба стає неможливим.
Випадок №1
У верхньому іклі, який лікували в іншій клініці, був виявлений уламок інструмента, який за даними рентгенографії на кілька міліметрів був виведений за верхівку кореня зуба. Зуб не турбував, однак відламок було вирішено витягти, так як він неминуче піддається корозії і зуб може почати боліти в будь-який час. 1 – спиралевидний фрагмент внутріканального інструменту, 2 – верхівка кореня зуба.
Уламок інструменту вилучено. Рентген зуба до пломбування каналу. 3 – фрагмент повністю витягнутий.
Після вилучення уламка, за допомогою дентального мікроскопа, лікування завершено пломбуванням каналу та непрямою реставрацією (вкладка та коронка). 4 – кореневий канал зуба після пломбування.

МЕТОДИКА ЛІКУВАННЯ КАНАЛІВ ЗУБІВ

На сьогоднішній день в більшості випадків пульпітів (запалення м’якої тканини зуба – пульпи), і періодонтитів (запалення навколо верхівки коренів зубів) лікування проводиться консервативно і в короткий термін. Після всіх необхідних перевірок стану зуба проводиться обезболювання. Лікування кореневих каналів в нашій клініці відбувається з використанням кофердаму, тобто ізоляції зуба від порожнини рота, що виключає потрапляння в зуб слюни та іригаційних розчинів на слизові. Зуб очищується, довжина каналів визначається електронним методом. Якісне лікування кореневих каналів неможливе без повноцінної обробки і промивання. Базова обробка вміщує проходження, розширення і ретельну іригацію (промивання) з ультразвуковою активацією всіх каналів зуба з візуальним і рентгенологічним контролем.
Кінцева мета ендодонтичного лікування – обтурація, тобто пломбування, заповнення очищених кореневих каналів, зв’язків між ними і відгалужень герметизувальним матеріалом. Ми не використовуємо ніякі токсичні гормоновмісні пломбувальні матеріали, так як зацікавлені в довготривалій реабілітації зуба, а не в «заліковуванні». Для об’ємної обтурації використовується інертний силер «AH+» і гаряча гутаперча, яка в рідкій фазі заповнює всі анатомічні відділи кореневих каналів, що дає максимальну герметичність, а отже і кращий прогноз. Зверніть увагу, що за наявності гранульом або кіст для їх лікування більше не потрібна багаторазова «заміна ліків» в зубі. В більшості випадків пломбування каналів зуба проводиться в перше, рідше в друге відвідування.
Випадок №2
В клініку звернувся пацієнт з приводу тривалого болю у зубі. Рентгенологічний аналіз показав наявність на верхівці кореня застарілого запального процесу, який проявляється на знімку у вигляді темної плями з чіткими контурами, що, як вважалося багато років тому, є показанням до видалення.
1 – вогнище деструкції з чіткими контурами
Було проведено ендодонтичне лікування з розширенням і ретельною дезінфекцією кореневого каналу з подальшим пломбуванням.
2 – пломбувальний матеріал у каналі
Повторне обстеження через 4 місяці показало, що кісткова тканина у області верхівки зуба повністю відновилася. Пацієнта цей зуб більше не турбує.
3 – через 4 місяці кісткова тканина відновилася (зникла темна пляма з чіткими контурами навколо кореня)

НАСКІЛЬКИ БОЛІСНЕ ЛІКУВАННЯ КОРЕНЕВОГО КАНАЛУ

Ендодонтичне лікування проводиться під місцевим обезболюванням. За наявності показань можливе лікування під седацією, проте сам процес зазвичай і так діє
заспокійливо без додаткових засобів, оскільки пацієнт знаходиться в зручному кріслі і не відчуває ніякого дискомфорту.

Вартість лікування

Лікування одноканального зуба
Від 4 800 грн
Лікування двохканального зуба
Від 5 100 грн
Лікування трьохканального зуба
Від 5 900 грн
Лікування чотирьохканального зуба
Від 6 500 грн
Постійна пломба після ендодонтичного лікування
Від 700 грн до 1 500 грн

ЕНДОДОНТИЧНА ХІРУРГІЯ

В низці випадків вторинного лікування періодонтиту зубів, коли мікроорганізми скупчились в недоступних тканинах кореня, процес в цій ділянці може бути визначений як незворотній. В цій ситуації може бути застосована ендодонтична хірургія, коли через спеціальний доступ проводиться вилучення верхівки кореня із створенням умов найшвидшої регенерації кісткової тканини.

Ситуації, що зображені вище, це прикореневі кісти, що не підлягають консервативному ендодонтичному лікуванню, тому для збереження зубів з таким діагнозом необхідно вдаватися до хірургічного видалення осередку запалення навколо кореня зуба.
Канал
Онлайн - запис
Онлайн - запис

    Перший крок до красивої, здорової посмішки починається із зустрічі з Вами.

    1. Лікувати канали – це боляче? В теперішній час всі стоматологічні процедури, при яких можливі болісні відчуття, проводять зі знеболенням. Вам не потрібно турбуватись і з напругою очікувати, що лікар  ось-ось «задіне нерв», місцева анестезія допомагає на час процедури не думати про відчуття.
    2. Лікування каналів – це видалення коренів? Кореневі канали знаходяться всередині коренів зубів, які необхідні, щоб утримувати зуб у щелепі. Корені залишаються, а канали всередині них очищаються і пломбуються.
    3. Навіщо лікувати канали в зубі, якщо він не болить? Не рідко доводиться переліковувати канали зубів, які були проліковані недостатньо добре або ж, з часу лікування відбулась розгерметизація та інфікування кореневої системи, в результаті чого на рентгенівському знімку стали помітні ознаки періодонтиту. Сучасні стандарти первинного лікування каналів майже виключають необхідність переліковування в майбутньому.
    4. Раніше, коли лікували канали зуба, у ньому періодично змінювали ліки, а як лікують зараз? Метод лікування каналів, при якому  в них необхідно щось змінювати довше 4 тижнів є безнадійно застарілим. Для більшості випадків ендодонтичного лікування достатньо 1-2 відвідувань.