Питання та відповіді

Все на 4

1. Чи встановлюють імплантати без розрізів ясен?
Іноді ми вдаємось до виготовлення хірургічного шаблону для того, щоб без розрізів встановити імплантати і відразу на них фіксувати тимчасові коронки. Такий метод найменш травматичний, хоча і потребує декілька днів підготовки і більш дорогий. 
2. Чи витримають 4 імплантати конструкцію з 12 зубів?
Такі конструкції виготовляються з 1998 року. Статистичні дані говорять, що такі конструкції слугують стільки ж часу, що і звичайні конструкції з опорою на 6 або 8 імплантатів.
3. Чи можливо використовувати старі протези в якості тимчасових коронок?
Так, можливо. Для цього старі протези необхідно адаптувати після імплантації і після чого фіксувати їх до встановлених імплантатів.

Брекети і вирівнювання зубів

1. З якого віку можна ставити брекети?
Проводити ортодонтичне лікування брекет-системою можна з 12-13 років, після того як сформувались верхівки коренів постійних зубів.
2. Чи псуються зуби від брекетів?
Якщо у пацієнта гарна гігієна, сліди на емалі мінімальні, але існує ремінералізаційна терапія (насичення тканин зуба мінералами, з метою укріплення емалі і профілактики карієсу) за показаннями для тих пацієнтів, у яких виникли проблеми. При лінгвальній техніці ці процеси знижені.
3. Чи існує метод, за допомогою якого можна побачити результат після лікування брекет-системою?
Так, існує. Після зняття відбитків моделюється Ваш очікуваний результат лікування.
4. Що необхідно робити після зняття брекет-системи?
Після закінчення ортодонтичного лікування наступає період ретенції. В цей період необхідно обов’язково зробити ретенційний апарат (наприклад: капа, шина, пластинка), який буде закріплювати і утримувати результат.
5. Чи завжди потрібно видаляти зуби для постановки брекетів?
Все залежить від патології, яку визначає лікар, що лікує.

Пародонтоз

1. Яка причина кровоточивості ясен?
Здебільшого причиною кровоточивості ясен є під’ясеневі зубні камені. Це легко встановити при об’єктивному огляді. Після відвідування гігієнічних процедур кровоточивість зникає. Також однією з причин можуть бути дефекти пломб, некоректно встановлені коронки і мостоподібні протези, пародонтит, гормональні перебудови.
2. Чи можна зберегти рухомі зуби?
Причини рухомості зубів можуть бути різні: відсутність кістки навколо зуба, надмірне навантаження на зуб, травми, запалення тканин, що оточують зуб, пов’язане з ускладненим карієсом. В кожному конкретному випадку необхідно розібратись в причині рухомості зуба. Після усунення причини ми проводимо оцінку лікування через 4 місяці. Рухомі зуби як правило мають сумнівні прогнози і потребують регулярного спостереження.
3. Як часто необхідно відвідувати пародонтолога?
Після пародонтологічного лікування наш пародонтолог порадить з якою частотою необхідно проводити підтримувальні процедури в залежності від ступеню важкості пародонтиту. Як правило, для підтримання лікування, Вам потрібно буде відвідувати гігієніста кожні 3 місяці.

Вініри

1. Скільки днів необхідно для виготовлення вінірів?
В залежності від клінічної ситуації ми виготовимо Вам вініри впродовж 3-8 днів.
2. Чи є шкода для зубів від вінірів?
Немає нічого краще, ніж здоровий, доглянутий, красивий, неторканий ні часом, ні інструментом зуб. Але якщо він далекий від ідеального, а особливо якщо нездоровий? По суті, коли лікування виконане з урахуванням підходів класичної стоматології, то мова йде про реабілітацію зубів, а не про нанесення шкоди за рахунок компромісу між красою та функцією. Зрозуміло, щоб врахувати можливі наслідки, зважити ризик і оцінити переваги необхідно пройти клінічне обстеження, після чого будуть дані відповіді на питання, що залишились і картина стає повною.
3. Коли можна використовувати вініри?
Вініри рекомендують використовувати за відсутності серйозних пошкоджень зуба, так як вініри покривають лише передню частину зуба. Вініри можна використовувати, коли ви хочете виправити колір зубів, форму або положення зубів, розмір зубів, щоб зменшити відстань між зубами або щоб компенсувати сколи ріжучих країв зубів.
4. Що таке вініри?
Вініри – це керамічні або композитні пластинки, що замінюють лицьову, а іноді бокову і жувальну поверхню зовнішнього шару зуба. Вініри покликані коректувати форму і колір зуба та є альтернативою повної коронки у випадках, коли потрібне лише часткове препарування зуба. Зуб, що відновлений вініром, крім підвищення естетичності, набуває міцності, так як готова конструкція фіксується адгезивно і створює подобу моноліту.
5. Показання і протипоказання для встановлення вінірів
Показання: незадовільна естетика зубів, що проявляється у зміні кольору, наявності плям, поверхневих дефектів емалі, стирання, сколів, наявність великих міжзубних проміжків (діастем і трем), викривлені зуби, старі реставрації, що змінили колір.
6. На які зуби ставлять вініри?
За наявності показань можна встановлювати керамічні реставрації на будь-які зуби, в яких зупинений каріозний процес, якщо такий був.
7. Вирівнювання зубів вінірами
Вініри дозволяють усунути дефекти форми зубів і скоригувати невеликий нахил і поворот, однак, варто пам’ятати, що чим більше зуб «не на місці», тим більше зубних тканин необхідно прибрати, щоб «зрівняти» з рештою. Іноді, щоб не йти на великі жертви, варто розглянути варіант пришвидшеної ортодонтичної корекції.
8. Як ставлять вініри?
Вініри фіксуються на зуби «адгезивно», іншими словами – приклеюються. Такий спосіб фіксації вважається винятково надійним. За деякими даними, сила адгезії класичного вініра, коли препарування здійснювалось у межах вестибулярної емалі, може бути навіть дещо вища, ніж та, з якою сама емаль утримується на зубі. Багато в чому від цього залежить і термін служби, який, як правило, складає 10-15 років і більше.

Гігієна

1. Чи достатньо зубної щітки і зубної нитки для чистки мостоподібних протезів і коронок на імплантатах?
Після протезування ми завжди рекомендуємо гігієнічні засоби в залежності від видів ортопедичних конструкцій і стану порожнини рота. Це можуть бути не тільки зубні пасти, щітки, флоси, але й монопучкові та інтердентальні щітки, суперфлоси, іригатори та інші засоби гігієни.
2. Чи стають зуби білішими після гігієнічної чистки?
Гігієнічні процедури направлені на усунення зубного каменю і зубного нальоту з поверхні зубів. Тобто після гігієнічної чистки зуби стають світлішими лише за рахунок зняття нальоту, а відбілювання змінює колір самого зуба за рахунок впливу на нього хімічних речовин.

Ендодонтична терапія

1. Раніше, коли лікували канали зуба, у ньому періодично змінювали ліки, а як лікують зараз?
Метод лікування каналів, при якому  в них необхідно щось змінювати довше 4 тижнів є безнадійно застарілим. Для більшості випадків ендодонтичного лікування достатньо 1-2 відвідувань.
2. Лікувати канали – це боляче?
В теперішній час всі стоматологічні процедури, при яких можливі болісні відчуття, проводять зі знеболенням. Вам не потрібно турбуватись і з напругою очікувати, що лікар  ось-ось «задіне нерв», місцева анестезія допомагає на час процедури не думати про відчуття.
3. Лікування каналів – це видалення коренів?
Кореневі канали знаходяться всередині коренів зубів, які необхідні, щоб утримувати зуб у щелепі. Корені залишаються, а канали всередині них очищаються і пломбуються.
4. Навіщо лікувати канали в зубі, якщо він не болить?
Нерідко доводиться переліковувати канали зубів, які були проліковані недостатньо добре або ж, з часу лікування відбулась розгерметизація та інфікування кореневої системи, в результаті чого на рентгенівському знімку стали помітні ознаки періодонтиту. Сучасні стандарти первинного лікування каналів майже виключають необхідність переліковування в майбутньому.

Імплантація

1. Як довго необхідно чекати на імплантацію після видалення зуба?
Після видалення зуба ми ставимо імплантати через 6-8 тижнів або через 4 місяці в залежності від об’єму кісти, що збереглась.
2. Чи є обмеження у віці для встановлення імплантатів?
Обмежень у віці немає. Нашому пацієнту, у якого прижились і функціонують всі 5 імплантатів – 84 роки. Такий вік є абсолютно нормальним для лікування в європейських країнах, якщо у пацієнта немає протипоказань до імплантації.
3. Чи можуть слугувати імплантати впродовж всього життя?
Коефіцієнт успіху після імплантації складає більше ніж 99%. При відповідному догляді і регулярному виконанні програми гігієни, яка індивідуально розробляється нами після імплантації, вони можуть слугувати впродовж всього життя.
4. Які є показання для встановлення імплантату?
При поодиноко відсутніх зубах, при відсутніх бокових зубах, при повній втраті зубів на верхній та нижній щелепах. Імплантати не прив’язані до віку.
5. Існують нові технології проведення імплантації?
На сьогоднішній день існують навігаційні системи, які за допомогою 3D моделювання дозволяють провести імплантацію без розрізу.
6. Скільки імплантів мені необхідно встановити?
При поодиноко відсутньому зубі – 1 імплантат, при втраті бокових зубів 2-3 імплантати або 4-8 імплантатів для незнімного мостоподібного протезу.
7. Якщо у пацієнта алергія на матеріал імплантату?
Згідно зі статистикою німецької асоціації імплантологів алергія на титан, з якого виготовляється імплантат, зустрічається у одного з 10,000 пацієнтів. В такому випадку ми маємо можливість провести алергологічний тест LTT (Limphozytentransformation). Якщо алергія на титан підтверджується, ми рекомендуємо ставити менш популярні, але ефективні цирконієві імплантати.
8. Як часто буває відторгнення імплантату?
Офіційна статистика показує, що правильно поставлений імплантат приживається в 98,5% випадків. Виходячи з багаторічного досвіду у сфері імплантації, ми даємо показник – 98-99%.
9. Чи є болісним встановлення імплантату?
Не більш болісне, ніж будь-яке інше лікування зубів. Імплантація проводиться під місцевою анестезією, за бажанням і показаннями під медикаментозною седацією (стан хірургічного сну) або загальним наркозом.
10. Які існують протипоказання до імплантації?
Основним абсолютним протипоказанням до імплантації є променева терапія при онкологічних захворюваннях. Відносні протипоказання – остеопороз, цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози, нервові і психічні захворювання, важкі захворювання серцево-судинної системи. В цих випадках питання імплантації вирішується індивідуально.

Нарощування кістки

1. Якщо мало кістки для імплантату, як це можна виправити?
Збільшити кістку можна декількома методами. Найбільш надійним методом вважається збільшення за допомогою власної кістки (з донорської ділянки, наприклад, з кутка нижньої щелепи акуратно проводять забір кісткової тканини, яку поміщають в місце майбутньої імплантації). Така методика дає позитивний результат. Також можна використовувати ксеногенні матеріали, виготовлені з кістки великої рогатої худоби. Такі матеріали також дають позитивний результат. Іноді ми використовуємо синтетичні матеріали для закриття невеликих кісткових дефектів.
2. Коли можна встановити імплантат після кісткової пластики?
В залежності від величини кісткового дефекту, кількості і виду використаного кістково-пластичного матеріалу імплантацію можна проводити через 4-9 місяців. Наприклад, після відкритого синусліфтингу ми встановлюємо імплантати через 6-9 місяців, а після відновлення альвеолярної кістки власною аутокісткою –  через 4 місяці.

Протезування

1. Як скоро можна протезуватись на імплантатах?
Є декілька видів навантажень на імплантати. Переважно ми використовуємо протокол, за яким нижню щелепу ми навантажуємо коронками через 2 місяці, а верхню – через 4-6 місяців. Іноді вдаємось до негайного навантаження – відразу після встановлення імплантату фіксується коронка. Такий метод використовується здебільшого в естетично значущій для пацієнта зоні. Це дозволяє зберегти анатомію і відчувати себе комфортно. Якщо ми будемо використовувати трабекулярні імплантати Zimmer, в цьому випадку ми зможемо фіксувати коронки всього через шість тижнів після встановлення імплантату.
2. Як довго можна носити тимчасову коронку?
Тут назва «тимчасова» говорить сама за себе і означає, що ви можете використовувати її лише впродовж короткого періоду часу. Вона використовується до тих пір, доки не буде виготовлена постійна коронка. Якщо за цей час вона відклеїться (тимчасова коронка фіксується на зуб на тимчасовий цемент), треба буде звернутись до стоматолога для повторного встановлення, якщо в даний час ви не можете замінити тимчасово встановлену коронку на постійну. Зауважте, що тимчасове використання довше місяця не рекомендується, однак цей показник може варіюватись і все залежить від кожного випадку окремо. Оскільки тимчасова конструкція не може повністю виконувати всі функції зуба, затягувати її заміну на постійний зуб не варто.
3. Скільки днів необхідно для виготовлення коронки?
В залежності від клінічної ситуації ми виготовимо Вам коронку впродовж 3-8 днів.
4. Незнімні або знімні протези для зубів?
Зубні протези можуть бути незнімними, умовно-знімними і знімними. Незнімні протези – це завжди якісне, надійне та довговічне рішення. З таким протезом зберігається щелепна кістка пацієнта і сам протез забезпечує чудову стабільність і надає відчуття впевненості. Єдиний недолік – неможливість легко видалити їх після початкового встановлення. Умовно-знімні зубні протези встановлюються на природні зуби або зубні імплантати і виготовляються коли неможливо встановити достатню кількість імплантатів для протезної незнімної реставрації. Якщо умовно-знімний протез фіксувати до імплантатів, він також збереже кістку щелепи. Такі протези мають здатність вилучатись, їх легше ремонтувати та професійно чистити. Знімні зубні протези виготовляються в тих випадках, коли по різним причинам неможливо встановити незнімні або умовно-знімні протезні реставрації. Перевага знімних протезів в тому, що пацієнт може самостійно виймати їх з рота,  доступна ціна і простота виготовлення.

Реставрація зубів

1. Чи правда, що пломби на передніх зубах з часом темніють, а вініри – ні?
Так, композитні матеріали з часом втрачають частинки і в пусті мікропростори потрапляють пігменти.
2. Чим відрізняються вініри від люмінірів?
Вініри і люмініри – це накладки на зуб, що також називаються мікропротезами. Для класичних вінірів скоріш за все буде необхідна незначна обточка зубної емалі – зазвичай 0,3-0,7 мм, тому в наступному ви практично приречені все життя носити вініри в якості захисного елементу, а для люмінірів обточка непотрібна, це ті ж вініри, тільки в преміальному сегменті, вони надзвичайно тонкі, але коштують набагато дорожче вінірів.

Седація

1. Яка різниця між седацією і наркозом?
Седація – це методика, за якої відбувається вплив на центральну нервову систему, якраз такий, що дозволяє виконати лікування в більш комфортних умовах для пацієнта, при цьому пацієнт знаходиться в свідомості, може самостійно дихати і спілкуватись з лікарем. Під час седації не відбувається виділення катехоламінів (гормонів страху), тому загоєння і відновлення протікає в декілька разів швидше і краще. Загальний наркоз – повний анестезіологічний захист з медикаментозним сном, загальним знеболенням і контролем роботи всіх важливих систем організму, включно з контролем глибини сну.
2. Чим небезпечний стан після седації?
Медикаментозна седація може вплинути на Вашу здатність правильно і швидко реагувати на події, що відбуваються, що, в свою чергу, може спричинити серйозні наслідки. Тому впродовж доби після обстеження Ви не повинні:
  • керувати автомобілем або іншими транспортними засобами;
  • приймати будь-які важливі рішення або підписувати юридичні документи;
  • вживати алкоголь або снодійні засоби.