Послуги

Реставрація зубів

ЩО ТАКЕ ХУДОЖНЯ РЕСТАВРАЦІЯ ЗУБІВ?

Під прямою реставрацією зубів розуміється повернення, а також покращення їх форми, кольору і функції композитом (фотополімером), коли стоматолог наносить його на підготовлений зуб пошарово безпосередньо в порожнині рота пацієнта. Насправді це поняття ширше, адже художня стоматологічна робота – це ще і непрямі керамічні реставрації, що створюються в лабораторії вручну та за допомогою моделювальних і виробничих систем.
В залежності від бажаного результату, особливостей прикусу, вихідного стану зубів застосовуються прямий і непрямий методи відновлення.

КОЛИ ПОТРІБНА РЕСТАВРАЦІЯ ЗУБІВ?

Якщо зуб пошкоджений карієсом, ерозією, стиранням, зазнав травми або має інший істотний недолік. Наприклад, потребує заміни старої реставрації або повинен бути приведений у відповідність з об’єктивними естетичними параметрами. Якщо коротко, то реставрація необхідна, коли зуб має дефект, що порушує його функцію, естетику або здатний призвести до руйнування.

Мета будь-якої реставрації – відновити функціональність і естетику зубів, продовжити вітальність і термін служби. Тому ми прагнемо використовувати всі найкращі з відомих на сьогодні методик, націлених на це. Дентальний мікроскоп полегшує контроль повного очищення зуба від залишків карієсу перед реставрацією, при цьому дозволяє провести більш бережне препарування.

Антисептична обробка та ізоляція допомагають зберегти тканини зуба під реставрацією незмінними на довгі роки, що в більшості випадків створює умови для довічної служби.

ВИДИ ХУДОЖНЬОЇ РЕСТАВРАЦІЇ ЗУБІВ

Пряма реставрація
Непряма реставрація
Міст
Керамічна вкладка
Вініри
Коронка

ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ ПРЯМА ХУДОЖНЯ РЕСТАВРАЦІЯ?

Для прямої реставрації використовуються композитні матеріали. Вони пошарово наносяться, моделюються і набувають повну твердість на зубі під дією спеціального джерела світла. Правильний підхід до реставрації означає, що для передніх зубів, де найбільш важливими є оптичні властивості матеріалу, буде застосовуватись оптимальний за кольором і прозорістю гібридний композит. В той час як для жувальних зубів повинен використовуватись спеціально призначений композит з високою міцністю.
На даний час пряма композитна реставрація – це найбільш поширений спосіб відновлення зубів в одне відвідування.
Випадок №1
Скарга пацієнтки: незадовільний стан фотополімерних реставрацій фронтальних зубів
Вигляд до початку лікування
Кінцевий результат

ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ НЕПРЯМА ХУДОЖНЯ РЕСТАВРАЦІЯ?

Непрямі реставрації створюються в лабораторії і фіксуються вже в готовому вигляді. Матеріалом слугує сучасна цільна кераміка, яка зовнішньо не відрізняється від натурального зуба. Варіанти реставрацій при цьому можливі від найменших і найтонших – керамічних «пломб», вінірів, накладок (onlay) до таких, що покривають зуб з декількох сторін – напівкоронок (overlay) і повних коронок.
Особливість цього виду реставрацій полягає в тому, що стає можливою виняткова точність, міцність, відсутня усадка матеріалу, і з часом не відбувається зміни кольору і блиску реставрацій.
Онлайн - запис
Онлайн - запис

  Перший крок до красивої, здорової посмішки починається із зустрічі з Вами.

  РЕСТАВРАЦІЯ ЗУБІВ АБО ВІНІРИ: ЩО ОБРАТИ?

  Пряма реставрація Пряма реставрація зручна тим, що виконується як правило в один візит, і ви відразу отримуєте просте рішення питання естетики. Це економічне рішення з гарним терміном служби для більшості вихідних умов.
  Керамічні вініри Перевага керамічних вінірів полягає в можливості підбору нюансів їх майбутньої форми, високій міцності і відтак терміні служби. Крім того кераміка не схильна до зміни кольору і втрати блиску. Ще один плюс – це можливість приховати сильні зміни кольору опорних зубів.
  Випадок №2
  Пацієнтка звернулася з побажанням замінити старі фотополімерні реставрації чотирьох центральних різців на верхній щелепі і зробити зуби світлішими.
  Ни нижній щелепі був відсутній боковий різець і четвертий зуб зліва.
  Пацієнтці було запропоновано змінити висоту зубів, форму і колір за допомогою керамічних реставрацій, також на нижній щелепі ми запропонували змінити форму правого клика на боковий різець і з відсутнього 4-го зубу зробити клик.
  Фінальний результат після лікування.
  Впродовж місяця були виготовлені і зафіксовані керамічні реставрації на обидві щелепи.
  Після узгодження форми, кольору зубів, ми розпочали реалізацію проекту.

  ПРЯМА ЧИ НЕПРЯМА РЕСТАВРАЦІЯ ЗУБІВ: ЩО ОБРАТИ?

  Коли зуб має невеликий дефект, в ньому не проводилось лікування каналів і він не несе основного жувального навантаження, вибір на користь прямої композитної реставрації очевидний. Якщо одна або всі перераховані умови порушені, варто розглядати відновлення зуба монолітною реставрацією з кераміки, оскільки, чим більший об’єм реставрації, тим більша усадка самого матеріалу і тим відчутніше буде зовнішній вплив на неї при жуванні.
  1. Чим відрізняються вініри від люмінірів? Вініри і люмініри – це накладки на зуб, що також називаються мікропротезами. Для класичних вінірів скоріш за все буде необхідна незначна обточка зубної емалі – зазвичай 0,3-0,7 мм – тому в наступному ви практично приречені все життя носити вініри в якості захисного елементу, а для люмінірів обточка непотрібна, це ті ж вініри, тільки в преміальному сегменті, вони надзвичайно тонкі, але коштують набагато дорожче вінірів.
  2. Чи правда, що пломби на передніх зубах з часом темніють, а вініри – ні? Так, композитні матеріали з часом втрачають частинки і в пусті мікропростори потрапляють пігменти.