facebook
123
Посміхнисьсвоємууспіху
Посміхнисьсвоємууспіху
Patient Service Patient Service
print_header

fsd

Реставрація зубів

Під реставрацією зубів розуміється їх повернення, а також покращення їх форми, кольору та функції.

В залежності від бажаного результату, особливостей прикусу, вихідного стану зубів застосовуються прямий і непрямий методи їх відновлення.

Для прямої реставрації застосовуються композитні матеріали. Вони наносяться пошарово, моделюються і  тверднуть за зубі за допомогою засвічування. При цьому на жувальних зубах  краще за все застосовувати спеціальні дуже міцні композити, в той час як для передніх більш важливими є оптичні властивості матеріалу. В наш час це найпоширеніший спосіб швидкого відновлення зубів.

Чим більший об’єм реставрованої частини зуба, тим значнішими будуть зовнішні впливи та усадка самого матеріалу. Саме тому для максимального періоду служби  часто застосовують непрямий метод.

Непряма реставрація  виготовляється в лабораторії і фіксується  уже в готовому вигляді. Як правило, матеріалом слугує сучасна цільна кераміка, яка зовнішньо не відрізняється від власного зуба.

Варіанти реставрацій при цьому варіюють від найменших і найтонших – керамічні «пломби», накладки  (onlay), вініри, до таких, що покривають зуб з декількох сторін –полукоронки (overlay), коронки. Цей варіант реставрацій виділяється винятковою точністю, міцністю,  відсутністю усадки, зміни кольору та блиску.

Мета будь-якої реставрації – відновити функціональність та естетику зубів, продовжити  вітальність і період  їх служби. Тому ми прагнемо використовувати всі найкращі з відомих на сьогодні методик, направлених на це.  Дентальний мікроскоп полегшує контроль цілковитої очистки зуба від залишків карієсу перед реставрацією,  при цьому допомагає провести менш травматичне препарування.

Антисептична обробка та ізоляція допомагають зберегти тканини зуба під реставрацією незміненими на довгі роки, що в більшості випадків створює умови для  довічної їх служби.


Якщо зуб не турбує, це ще не означає, що з ним  все добре. Маємо наступний приклад. Дві старі неадекватні реставрації були замінені  у зв’язку зі скаргами пацієнта на застрягання  їжі в міжзубних проміжках і наявністю ознак руйнування зубів під пломбами. Після зняття пломб, як і завжди в таких випадках, стало очевидним, що  в найближчий час може  початись пульпіт. Зуби були відновлені сучасним зносостійким матеріалом filtekp60, з  відтворенням жувальної анатомії і щільного контакту між ними. Термін служби такої  реставрації від 10 років.