Послуги

Гігієнічна чистка зубів

Професійна гігієна порожнини рота – це стоматологічна процедура, яка дозволяє усунути видимі дефекти зубної емалі (наліт, пігментні плями, зубний камінь), створити і підтримувати біологічну рівновагу мікрофлори порожнини рота.
Все це необхідно для профілактики уражень зубів і захворювань пародонта (м’яких тканин, що оточують зуб), підвищення локального імунітету.
Випадок №1
Зуби пацієнта до гігієнічної чистки
Зуби після гігієнічної чистки

ЯКУ НЕБЕЗПЕКУ ПРИХОВУЄ ЗУБНИЙ НАЛІТ І КАМІНЬ

Все більше досліджень показують, що бактерії і запалення в роті також пов’язані з іншими проблемами, наприклад серцево-судинними захворюваннями і можуть поставити під загрозу ваш загальний стан здоров’я. Зубний наліт постійно утворюється на зубах. Після їжі, а особливо вживання будь-яких продуктів і напоїв з цукром або крохмалем, бактерії виділяють кислоти, які впливають на зубну емаль. Зубний наліт дуже липкий, він утримує кислоти в контакті з зубами, поступово руйнуючи емаль і викликаючи карієс.
Тривале накопичення зубного нальоту призводить до появи зубного каменю, який посилює запалення ясен (гінгівіт). А в міру того, як запалення руйнує зубоясенне прикріплення, дозволяючи нальоту проникати нижче, формується підясеневий камінь і починається пародонтит. Цей стан найбільш небезпечний і важко піддається лікуванню. Він є основною причиною втрати здорових зубів, а також неприємного запаху (галітозу) і потрапляння бактерій в кровообіг (бактеріємія).

ШВИДКІСТЬ УТВОРЕННЯ ЗУБНОГО НАЛЬОТУ І КАМЕНЮ

Утворення нальоту відбувається постійно і посилюється після приймання їжі. Вуглеводи, особливо цукри, починають розщеплюватися вже під дією слини, в результаті чого знижується Ph і прискорюється ріст природної мікрофлори. Додатково на утворення нальоту впливає текстура їжі. М’яка, рафінована, з низьким вмістом волокон їжа посилює утворення нальоту. Для того, щоб в місцях скупчення нальоту почала утворюватись так звана зубна бляшка – те, що стає причиною локального каріозного процесу, достатньо 10-12 годин.
Зубний камінь утворюється непомітно і поступово, в місцях, де наліт затримується більше доби.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОФЕСІЙНА ЧИСТКА ЗУБІВ?

Протягом діагностичного обстеження ми проведемо тест на фарбування зубної емалі, що дозволяє оцінити рівень забруднення зубів нальотом і виконаємо вимірювання глибини пародонтальних кишень, яке є необхідним для розумного вибору гігієнічних засобів. Комплексна гігієнічна чистка зубів включає в себе наступні маніпуляції:
1. Зняття твердого мінералізованого зубного нальоту за допомогою ультразвуку.
2. Усунення зубного нальоту методом Air-Flow.
3. Під час пародонтологічної чистки ми проводимо полірування прикореневих ділянок (шийок зубів) кюретами.
4. Остаточна чистка зубів із застосуванням професійних зубних паст.
5. Полірування міжзубних проміжків за допомогою штрипсів (шліфувальних смужок).
Випадок №2
Зуби пацієнта до гігієнічної чистки
Зуби після гігієнічної чистки

МЕТОДИ ЗНЯТТЯ ЗУБНИХ ВІДКЛАДЕНЬ

М’який і твердий наліт (зубний камінь) безпечно і безболісно видаляється ручними інструментами і ультразвуковим скейлером. Скейлер легко прибирає над- і підясеневий камінь, але при цьому безпечний для зубів. Водо-повітряно-абразивна чистка прибором Air-Flow – це метод зняття м’якого нальоту і пігментації від чаю, кави, тютюну та іншого, широко застосовуваний у світі. Порошок, що застосовується в ньому, підбирається індивідуально. Часто ми використовуємо бікарбонатний порошок, який чистить м’яко, при цьому взагалі не подразнює слизову порожнини рота і шкіру. Цей метод чистки зокрема допомагає помітно освітлити зуби. Він не тільки безпечний, але і особливо корисний в якості профілактики карієсу і захворювань ясен.
Також застосовується додаткова чистка і полірування зубів спеціальними ротаційними щітками з індивідуально підібраними пастами. Після полірування зуби стають більш стійкими до утворення нового нальоту. За необхідності зуби і міжзубні проміжки покриваються ремінералізувальним і зміцнювальним лаком. Застосування фтору захищає зуби від чутливості до 3 місяців. Пацієнту розповідають про регулярну гігієну порожнини рота в домашніх умовах, профілактику захворювань зубів і ясен. За необхідності рекомендуються додаткові заходи гігієни порожнини рота.
Онлайн запис
ОНЛАЙН-ЗАПИС

    Перший крок до красивої, здорової посмішки починається із зустрічі з Вами.

    ПЕРЕВАГИ ПРОФЕСІЙНОЇ ЧИСТКИ ЗУБІВ В НАШІЙ КЛІНІЦІ

    Зняття зубних відкладень в нашій клініці виконується лише професіоналами з великим досвідом роботи, дбайливо і уважно. Ви також можете бути впевнені в повному контролі стерильності і використанні найбільш якісних засобів і актуальних технік.
    1. Чи достатньо зубної щітки і зубної нитки для чистки мостоподібних протезів і коронок на імплантатах? Після протезування ми завжди рекомендуємо гігієнічні засоби в залежності від видів ортопедичних конструкцій і стану порожнини рота. Це можуть бути не тільки зубні пасти, щітки, флоси, але й монопучкові та інтердентальні щітки, суперфлоси, іригатори та інші засоби гігієни.
    2. Чи стають зуби білішими після гігієнічної чистки? Гігієнічні процедури направлені на усунення зубного каменю і зубного нальоту з поверхні зубів. Тобто після гігієнічної чистки зуби стають світлішими лише за рахунок зняття нальоту. А відбілювання змінює колір самого зуба за рахунок впливу на нього хімічних речовин.