Послуги

Трансплантація кісткової тканини

Необхідною умовою для імплантації є достатній об’єм кістки в щелепі, який дає можливість надійно і стабільно закріпити зубні імплантати.
Однак, якщо залишковий об’єм кістки недостатній, необхідно проводити трансплантацію (пересадку) кістки.

ЯКИЙ МАТЕРІАЛ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КІСТКИ?

Матеріалами для пересадки кістки або збільшення кістки можуть бути:
  • Аутогенний кістковий матеріал (реципієнт і донор – одна особа);
  • Алогенний кістковий матеріал (реципієнт і донор – різні особи);
  • Ксеногенний замінювач кістки (отриманий від тварин);
  • Алопластичні матеріали – замінювачі натурального кісткового матеріалу (виготовлені синтетично).
Аутогенний, тобто власний кістковий трансплантат, вважається найбільш придатним, оскільки він добре переноситься і бере безпосередню участь у формуванні і розвитку нової кістки. Для цього методу кістка береться з клубового гребня або кута нижньої щелепи. Недоліком є те, що ми можемо отримати дуже обмежену кількість матеріалу і для даного методу необхідне додаткове хірургічне втручання.
Алогенний кістковий матеріал. Переваги алогенного кісткового матеріалу полягають в тому, що він доступний в будь-якій кількості і не потребує додаткової операції для забору кісткової тканини. Однак, як і будь-яка пересадка органу, він може викликати імунну відповідь у реципієнта. Існує також ризик передачі патогенних мікроорганізмів (бактерій, вірусів, пріонів). Також варто очікувати більш тривалого часу формування кістки, оскільки алогенна кістка не володіє такими ж сприятливими властивостями формування, як аутогенний матеріал. В останні роки гарні результати були досягнуті при використанні матеріалів замінювачів людської кістки ксено і синтетичними матеріалами. Тому вони є гарною альтернативою людської кістки.

НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ ТЕХНІКИ ЗБІЛЬШЕННЯ КІСТКИ

INLAY GRAFT. Використовується під час видалення зубів. Кістковий матеріал поміщається в лунку видаленого зуба для збереження об’єму кістки щелепи і уникнення резорбції кістки. Це звичайна процедура, яка необхідна при видаленні зубів.
ONLAY GRAFT. Ця процедура використовується для відновлення ширини і висоти залишкової кістки. Кістковий матеріал укладають на поверхню щелепи або розщеплюють саму щелепу і заповнюють ним проміжок між фрагментами кістки.
SINUS GRAFTING. Синус – це повітряний простір в верхній щелепі (гайморовій пазусі), який можна використовувати для кісткової пластики.

Sinus hor
White bone graft На сьогоднішній день трансплантація кістки або нарощування кістки стали звичайною справою в стоматологічній хірургії, котра дає гарні результати з мінімальною кількістю ускладнень.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ДЕФІЦИТУ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ

Причини можуть бути наступними:
• вроджені дефекти;
• травма;
• стан після резекції щелеп внаслідок пухлини;
• резорбції щелепи внаслідок запальних процесів;
• втрата кісткової тканини після видалення зубів.
Після втрати зуба зменшення ширини альвеолярного відростку (сагітальний тип) переважає на верхній щелепі, а зменшення висоти альвеолярного відростку (вертикальний тип) – на нижній щелепі. Альвеолярний відросток може зменшуватись до декількох міліметрів. Довготривале використання знімних протезів значним чином збільшує атрофію альвеолярної кістки.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ:

• серцево-судинні захворювання;
• діабет;
• респіраторні захворювання з проблемами дихання;
• інші захворювання, при яких загоєння ран і імунна система значно знижені;
• захворювання, при яких порушене згортання крові;
• наявність новоутворень або пухлин;
• гостре запалення пазух (синусит);
• наявність сторонніх предметів у верхньощелепній пазусі;
• зловживання нікотином.
Онлайн - запис
Онлайн - запис

    Перший крок до красивої, здорової посмішки починається із зустрічі з Вами.

    Або

    ОБЛАДНАННЯ

    Хірургічні операції з використанням п’єзохірургічного ножа – це метод проведення хірургічних маніпуляцій в стоматології, таких як видалення зубів, збільшення кісткової тканини і імплантації зубів. Під дією ультразвукових хвиль відбувається розсічення навіть найбільш твердих тканин, при цьому м’які тканини зовсім не травмуються. Метод дозволяє безпечно і мінімально травматично проводити хірургічні операції.
    п’єзохірургічний нож
    Центрифуга
    Центрифуга дає можливість отримати фібрин, збагачений тромбоцитами (PRF) – аутоматрикс, отриманий з концентрату тромбоцитів крові пацієнта. Спрощена процедура виготовлення безпосередньо в кабінеті лікаря дозволяє швидко виготовити фібринову мембрану, яка не втрачає потенціал до стимуляції росту кістки і м’яких тканин. Основною властивістю цього аутобіоматеріалу (PRF) є повільне вивільнення факторів росту протягом більш ніж 7 днів. Це сприяє швидкому загоєнню ран.
    При нестачі залишкової кістки, наприклад, коли необхідно робити синусліфтинг або зробити альвеолярну кістку більш об’ємною, ми використовуємо метод Осеоденсифікації за допомогою інструментів Densah. Набір цих інструментів дозволяє ущільнити кісткову тканину, розширити альвеолярний гребінь, не застосовуючи кісткову пластику або відмовитись від синусліфтингу.
    Пьезохирургический нож
    1. Якщо мало кістки для імплантату, як це можна виправити? Збільшити кістку можна декількома методами. Найбільш надійним методом вважається збільшення за допомогою власної кістки (з донорської ділянки, наприклад, з кутка нижньої щелепи акуратно проводять забір кісткової тканини, яку поміщають в місце майбутньої імплантації). Така методика дає позитивний результат. Також можна використовувати ксеногенні матеріали, виготовлені з кістки великої рогатої худоби. Такі матеріали також дають позитивний результат. Іноді ми використовуємо синтетичні матеріали для закриття невеликих кісткових дефектів.
    2. Коли можна встановити імплантат після кісткової пластики? В залежності від величини кісткового дефекту, кількості і виду використаного кістково-пластичного матеріалу імплантацію можна проводити через 4-9 місяців. Наприклад, після відкритого синусліфтингу ми встановлюємо імплантати через 6-9 місяців, а після відновлення альвеолярної кістки власною аутокісткою –  через 4 місяці.
    Цю послугу надають лікарі:
    Головний лікар. Стоматолог-хірург вищої категорії, стоматолог-ортопед