Блог

Види протезування зубів в 2022 році

Зміст:

Незворотна втрата одного або декількох зубів, включаючи повну адентію, може бути обумовлена різними факторами, серед яких перше місце займає карієс. Неповноцінність зубного ряду також буває викликана травматичними пошкодженнями, захворюваннями ясен, кісткової тканини щелепи і тканин, які оточують зуб. Коли відсутня можливість відновлення зубів за допомогою їх пломбування, на допомогу приходить протезування.

В сучасній стоматології є цілий перелік варіантів встановлення штучних зубних протезів, які повертають естетичний вигляд посмішки і жувальну функцію. Важливо пам’ятати, що неповноцінність зубного ряду негативно впливає не лише на зовнішність, але і на процес пережовування їжі, що призводить до розладів травлення. Підібрати і встановити зубні імпланти в Києві допоможе команда професіоналів в області естетичної стоматології. 

Протезування зубів що це

Основною метою протезування є вирішення широкого спектру проблем, пов’язаних з повною або частковою відсутністю зубів у верхньому або нижньому зубному ряді. Цей метод дозволяє відновити форму і естетику зубів, компенсувати їх відсутність. Встановлення штучних зубних конструкцій необхідне людині за наявності таких стоматологічних проблем:

  • Підвищене стирання зубної емалі;
  • Діастеми, тріщини, сколи;
  • Повна відсутність коронкової частини зуба, без можливості її реставрації іншими способами;
  • Відсутність одного або декількох зубів, а також повна адентія.

Протезування вирішує всі перераховані проблеми в повній мірі, покращуючи при цьому якість життя. Всі види протезів, які використовуються в стоматологічній практиці, мають індивідуальні характеристики, переваги і недоліки.

Пластинкові протези

Цей різновид зубних протезів належить до найбільш розповсюджених і найдоступніших варіантів знімних зубних конструкцій. Протези виготовляються з полімерних матеріалів, поділяються на повні та часткові. Повні знімні протези являють собою вставну щелепу, носити яку доцільно людям з повною відсутністю зубів в порожнині рота (адентією). 

Часткові пластинкові протези призначаються у разі, якщо в порожнині рота відсутні декілька зубів, але при цьому не спостерігається повна адентія. В фінансовому плані найбільш доступні вироби з нейлону і акрилу. Серед переваг виробів можна відзначити довговічність, гіпоалергенність і безпечність.

Ще одним варіантом пластинкових протезів є конструкції з кламерів, які кріпляться в порожнині рота до опорних зубів за допомогою гачків. Ці конструкції потребують постійного контролю, оскільки тертя гачків може викликати пошкодження зубної емалі. Повні або часткові пластинкові протези не потребують спеціального догляду, не травмують кісткову тканину щелепи і рівномірно розподіляють жувальне навантаження. 

Бюгельні протези

Бюгельні протези належать до знімного типу стоматологічних конструкцій. Такий варіант виробів складається з кріплень, базисної частини, безпосередньо бюгелю (силової дуги) і коронок із цирконію, металокераміки або пластмаси. Бюгель є основним елементом, який об’єднує всі частини протезу. Ці конструкції мають тривалий термін служби, прості в експлуатації, відрізняються міцністю і зручністю носіння. 

Вкладки  

Протезування вкладками здійснюється з метою відновлення форми зуба. Цей різновид стоматологічних виробів розцінюється як аналог пломб, але на відміну від пломбувального матеріалу, вкладки виготовляються в лабораторних умовах з кераміки і володіють довговічністю, відсутністю потенціалу до випадання і високою зносостійкістю.

Куксові вкладки є проміжним варіантом між коронкою і пломбою. Даний варіант зубних вкладок використовується при значному руйнуванні коронкової частини зуба. Якщо при встановленні штучних коронок виконується обточка твердих тканин зуба до стану кукси, то при використанні куксових вкладок ця необхідність відсутня.

Вініри

Зовні вініри нагадують тонкі пластинки. Даний різновид протезів використовується для відновлення естетичного вигляду посмішки. Та сама голлівудська посмішка створюється саме завдяки вінірам. Для виготовлення вінірів використовуються гіпоалергенні матеріали (композит, кераміка, діоксид цирконію). 

Вініри та їх різновид люмініри не мають лікувального ефекту, але при цьому радикально маскують такі стоматологічні дефекти, як треми, діастеми, тріщини, сколи, потемніння і пожовтіння зубної емалі. Вініри є повноцінною альтернативою відбілюванню зубів, а також можуть замінити встановлення брекет-систем.

Після встановлення вінірів або люмінірів необхідно дотримуватися комплексу правил догляду за конструкціями, оскільки регулярне пережовування надто твердої їжі, часте споживання кави і паління можуть призвести до псування протезів. Зона посмішки за наявності вінірів або люмінірів не має недоліків як у відношенні форми, так і у відношенні кольору. 

Коронки

Цей різновид протезів використовують для відновлення зруйнованих зубів, а точніше їх коронкової частини. Основним показанням для встановлення коронкового протезу є руйнування зовнішньої частини зуба більш ніж на 50%. Виготовляють із діоксиду цирконію, металокераміки і кераміки. Металокерамічні вироби частіше використовуються для встановлення на жувальні одиниці, оскільки вони є більш міцними. Керамічні мікропротези підходять для встановлення в зоні посмішки, оскільки вони відрізняються кращим естетичним виглядом. Коронки із діоксиду цирконію можуть бути встановлені у будь-якій частині зубного ряду.

Мостоподібні протези

Показанням для встановлення мостоподібних зубних протезів є відсутність не більше 2-х зубів підряд. Популярність мостоподібних протезів обумовлена їх порівняно невисокою вартістю і доступністю. Фіксуються такі конструкції на опорні зуби, що стоять поруч, при цьому область фіксації піддається подвійному навантаженню в процесі пережовування їжі. Ця обставина може з часом призвести до швидкого руйнування опорних зубних одиниць. 

Протези з опорою на імпланти

Даний варіант протезування може бути використаний при частковій або повній адентії. Методика протезування з опорою на імпланти заснована на встановленні штучних коренів в кістку щелепи, після чого на штучні корені встановлюються коронки. Незнімні протези з опорою на імпланти – радикальний і найбільш ефективний спосіб відновлення зубного ряду і жувальної функції, а також усунення асиметрії обличчя, яка є результатом втрати зубів.

0 Поділись