Блог

Що потрібно знати перед встановленням вінірів?

Зміст:

Сучасна стоматологія сьогодні дарує своїм пацієнтам унікальну можливість відновлення лінії посмішки найбільш інноваційними техніками.

Неприваблива посмішка – це не тільки патологічний прикус, але й неестетичний вигляд емалі. При незначних дефектах вдаються до такого методу корекції як вініринг. Вініри вирішують цілий ряд проблем з зубами, дарують впевненість в собі та білосніжну посмішку всього за декілька відвідувань.

Що таке вініри?

Вініри – спеціальні керамічні накладки або пластинки, які кріпляться на зовнішню поверхню емалі. Вініри – метод реставрації зубів при дефектах зубної емалі та інших проблемах з лінією зубів. Вініри не синонімічні коронкам, так як покривають зуб тільки з однієї сторони. Основна функція вінірингу – створення естетичності лінії посмішки. Однак, вони вирішують й інші завдання:

 • Вирівнювання зубів при їх незначній кривизні;
 • Нерівність ряду;
 • Сліди потемніння, жовтизна зубів;
 • Наліт, що в’ївся, який не піддається очищенню;
 • Захист чутливих зубів від температурних або харчових факторів.

Вініри встановлюють за наявності невеликих міжзубних щілин, сколів та тріщин, при зубах різної довжини та форми. Також, якщо присутній грубий наліт або гіперпігментація в результаті патологій внутрішніх органів або систем. Відповідаючи на питання, навіщо потрібні вініри, важливо розуміти основну задачу реставраційних заходів. Насправді, до стоматологів все частіше звертаються пацієнти без особливих проблем з зубами і ті, хто бажає надати посмішці більшу привабливість.

Як ставлять вініри на зуби?

Встановлення вінірів передбачає декілька основних етапів: первина консультація і огляд ротової порожнини, підготовка зубів, попередня примірка, остаточна фіксація вінірів. Визначаються і з вибором вінірів.

Огляд лікаря

Перша консультація передбачає огляд лікаря, санацію ротової порожнини: лікування карієсу, захворювань ясен та інших стоматологічних патологій. Одним з етапів санації є ультразвукова чистка зубів. Іноді цього етапу достатньо, щоб покращити зовнішній вигляд посмішки і відбілити емаль майже на 2-3 тони.

Методи виготовлення вінірів

Використання цифрових відбитків або Digital Smile Design технології роблять можливим моделювання вінірів з врахуванням найдрібніших особливостей прикусу, анатомії щелепно-лицьових структур. Завдяки комп’ютерним технологіям 3D сканер і цифрові програми допомагають пацієнтам побачити кінцевий результат ще до початку реставрації.

Відтінок нового зуба і форми також узгоджуються з пацієнтом ще до початку корекційних заходів. Колір можливо верифікувати при денному світлі на гарнітурних палетках. Існує декілька основних методів виготовлення вінірів:

 1. Пошарове виготовлення. Кожен шар наноситься на спеціальну фольгу, яка покриває гіпсову модель зуба пацієнта. Керамічна маса наноситься тонкими шарами, щоб забезпечити максимальну натуральність і прозорість виробу. Після того, як шари нанесені, макет обпалюється в печі і покривається новим шаром маси. В подальшому вінір приміряють пацієнту і за необхідності коректують нюанси.
 2. Композитні вініри. З цією метою лікар знімає відбитки з зубів, з яких виготовляють гіпсові моделі. Після того композит піддається світловій обробці ультрафіолетом. В подальшому кожна пластина полірується, шліфується і відправляється для остаточного встановлення. За необхідності проводиться корекція.
 3. Литтєвий спосіб. Використовується для фарфорових вінірів. Лікар знімає відбиток з кожного зуба, за яким в подальшому виготовляється воскова накладка. Після вона наповнюється фарфоровою масою і обпалюється в печі. Віск очищається, полірується, шліфується і повністю готовий до встановлення.
 4. Застосування 3D технологій. Один з популярних та інноваційних методів виготовлення моделей вінірів. Сканер зчитує інформацію з підготовленого до реставрації зуба, розраховує необхідні параметри пластини і виточує готову модель на спеціальному обладнанні. Основний плюс – достовірність розрахунків, висока точність результатів, швидкість виготовлення.

В клініці естетичної стоматології використовують найбільш інноваційні методи виготовлення вінірів. Це дозволяє заощадити час пацієнта і подарувати білосніжну посмішку за 1-2 відвідування.

Підготовка ротової порожнини

Встановлення вінірів неможливе без попередньої підготовки ротової порожнини. Крім санації каріозних осередків і усунення патології ясен, вініринг передбачає підготовку власне зубів до фіксації накладок. З метою підготовки зуби потребують обточування зовнішньої поверхні. Ширина обточки тканин залежить від типу вініра. При композитних вінірах знімають до 0,8 мм, при накладенні фарфорових пластин до 0,3-0,4 мм. При встановленні люмінірів – найтонших керамічних накладок достатньо пройтись по емалі для створення шорсткуватої поверхні.

Спилювання зуба потрібне для того, щоб забезпечити надійне зчеплення з пластиною і максимальну естетику остаточного результату. Якщо не проводити обточку, зуб буде виглядати масивним, неприродно великим. В нашій клініці використовують дбайливі методи обточування зубів для збереження більшого об’єму власних тканин.

Контрольні відбитки перед виготовленням пластин

Контрольні відбитки після обточування зубів відправляють в лабораторію, де виготовляють остаточну модель. Щоб пацієнтам було комфортно чекати постійні вініри, на готові зуби закріплюють пластмасові тимчасові накладки. Такі пластини захищають оголений зуб від температурних та харчових подразників, карієсу, а також зменшують адаптаційний період після встановлення постійних виробів.

Етап встановлення – як кріпляться накладки

Після виготовлення пластин лікар призначає час прийому. Тимчасові пластини знімають, порожнину рота обробляють антисептиком, видаляють наліт за необхідності, оцінюють стан порожнини рота в зоні маніпуляції. Постійні вініри фіксують спочатку на тимчасовий клей, щоб адекватно оцінити остаточний результат і якщо все добре, накладки кріплять на цементну основу.

Після фіксації вініри являють собою єдине ціле з власним зубом. Процес адаптації залежить від особливостей прикусу, кількості реставрованих зубів в ряду. Зазвичай пацієнти настільки задоволені результатом, що незначний дискомфорт практично непомітний.

Тонкі пластини практично не встановлюють на всі зуби в ряду. Зазвичай накладки кріпляться на фронтальні зуби рівно по лінії посмішки. Встановлення вінірів на жувальні зуби недоцільне, так як тонкі пластини не витримують жувального навантаження, на відміну від коронок або імплантів.

Після процедури вінірингу

Плюси вінірингу незаперечні, так як вони швидко і якісно вирішують проблему дефектів зубів, розташованих по лінії посмішки. Вініри можна встановлювати на 1-2 зуба і більше. Перед накладенням вінірів потрібна обточка власних зубів. Процес спилювання незворотний, тканини не відновлюються. Якщо накладка відкололась, на її поверхні з’явились тріщина, то потрібна заміна всього виробу. Якщо встановити вінір в подальшому не є можливим, то зуби потребують покриття коронкою.

Зазвичай процедура вінірингу переноситься добре і не має ускладнень. Однак, окремі пацієнти все ж зіштовхуються з деяким дискомфортом:

 • Чутливість емалі;
 • Болісність;
 • Подразнення ясен;
 • Легка кровоточивість.

Ці симптоми проходять через декілька днів. Після процедури важливо переглянути харчові звички, виключити тверді продукти. В перший тиждень потрібно утриматись від холодної або занадто гарячої їжі, а особливо від різких температурних перепадів, наприклад, гарячої кави після морозива. Важливо дотримуватись якісної гігієни порожнини рота. Пацієнтам показана професійна чистка зубів не рідше 2 разів на рік.

Встановлення вінірів – відмінне рішення для пацієнтів з неестетичною лінією посмішки. Різноманітність методів корекції зубного ряду дозволяє підібрати оптимальний спосіб, що підходить за вподобаннями та гаманцем. Після процедури художньої реставрації важливо дотримуватись ряду рекомендацій лікаря, щоб продовжити термін служби виробів і попередити ускладнення.

0 Поділись