Блог

Чи можна ставити вініри на нерівні зуби: особливості

Зміст:

Відповідаючи на запитання, чи можна ставити вініри на нерівні зуби, варто розуміти, які задачі виконує вінірінг в стоматології. Вініри і найтонші люмініри являють собою спеціальні керамічні накладки, що миттєво змінюють посмішку. Накладки приховують незначні дефекти емалі, дарують сліпучий блиск і впевненість у собі. 

Вініри можуть вирішити проблему незначної кривизни зубів, наприклад, у разі їх скручування або міжзубних проміжків. Однак, мікропротезування не допомагає при патологічному прикусі, на відміну від брекет-систем, ретейнерів, трейнерів. Не дивлячись на високу вартість однієї одиниці вініру, метод має цілий ряд недоліків. Тому перед встановленням необхідно уточнити доцільність накладання керамічних накладок.

Показання до встановлення вінірів

Вініри підійдуть не кожному пацієнту, який бажає досягнути миттєвої білосніжної посмішки без дефектів. Показаннями для реставраційного протезування є:

 • незначні косметичні дефекти емалі (сколи, тріщини, потемніння);
 • незначний кут нахилу, перекрут тіла зубної одиниці;
 • міжзубні щілини, діастема і трема фронтальних зубів;
 • занадто мілкі і короткі зуби;
 • потемніння пломбувального матеріалу або його відшарування від дентину. 

Рішення про процедуру вінірінга приймає лікар на підставі даних стоматологічного анамнезу. Вініри не вирішують проблему патологічного прикусу: перехресного, мезіального, глибокого, відкритого та інших варіантів ортодонтичних порушень. Основне завдання вінірів і люмінірів – підвищення естетики посмішки і додатковий захист внутрішньої поверхні емалі від негативних факторів. 

Термін служби вінірів за умови якісної роботи і матеріалу становить 10 років. Насправді термін дії вінірів може бути подовжений. Гарантійний період залежить від самого пацієнта. Якщо хворий дотримується всіх рекомендацій лікаря, відвідує стоматолога, уважно ставиться до вибору їжі, тоді можливо значно підвищити експлуатаційні характеристики. 

Чи можна ставити вініри на криві зуби?

Розповсюджена помилка – вважати вініри або люмініри (різновид вінірів з більш тонким шаром кераміки) радикальним способом корекції патологічного прикусу з порушенням оклюзії щелепних дуг. На відміну від брекетів, які допомагають змінити напрям росту зубів, вініри вирішують лише косметичні завдання:

 • надають зубам об’єм за його нестачі або при глибокому розташуванні деяких одиниць;
 • закривають деякі дефекти зовнішньої поверхні емалі;
 • дарують білосніжний блиск і впевненість у собі.

Виражену кривизну зубів, як і зміну напрямку їх росту, лише вінірами виправити неможливо. Крім того, керамічні накладки встановлюють виключно на зовнішню поверхню зуба. Внутрішня сторона залишається без змін. Для корекції виражених проблем рекомендується вдатися до альтернативних методів ортодонтичного лікування.

Переваги виправлення зубів вінірами

Плюси виправлення дефектів зубної емалі і деяких проблем із зубами від використання вінірів полягають у наступних аспектах:

 1. Швидкий результат. Від моменту замовлення керамічних накладок до відновлення емалі пройде всього 5-7 днів. Художня реставрація зубів відбувається в один візит відразу після виготовлення.
 2. Гарантія якості. При якісній роботі стоматолога і ортопеда термін служби вінірів досягає 15-20 років. На термін служби впливає й дотримання пацієнтом лікарських рекомендацій. 
 3. Безболісність процедури. Всі маніпуляції комфортно переносяться пацієнтом. Анестезія потрібна у разі високої чутливості ясен та емалі. 

Плюсами вінірінгу вважаються високі естетичні властивості, відсутність тривалого адаптивного періоду, природність (при виборі натурального відтінку), можливість повернутися до справ відразу після завершення процедури.

Мінуси виправлення зубів вінірами

Не дивлячись на швидку красу і ідеальну форму посмішки після встановлення вінірів або люмінірів, метод художньої реставрації все ж має суттєві недоліки:

 1. Обточка емалі. Зовнішній шар емалі потребує видалення. Це необхідно для кращої фіксації і надання природності зубу після реставрації. Якщо емаль не обточувати, керамічні накладки будуть виглядати занадто об’ємно. Обираючи люмініри можливо уникнути цього етапу, однак вироби дуже дорогі і доступні далеко не кожному.
 2. Вініри неможливо відремонтувати або зняти. Якщо по якійсь причині на зубах відбувся скол, пішла тріщина, з’явився карієс або загострився хронічний пародонтит, тоді необхідно зняти вінір і накласти нову накладку. Просто зняти пластини не вдасться. Вінірінг вважається незворотною процедурою.
 3. Схильність до карієсу. Зняття шару емалі і покриття тільки зовнішньої частини зубу часто провокує розвиток карієсу. Лікування передбачає розкриття пластини зубу, встановлення нової конструкції.

Чим яскравіше виражений дефект розвитку зубу, тим більший шар емалі доведеться зняти. В середньому, зуб стає тоншим всього на 1 мм. Не дивлячись на захисний шар у вигляді штучної керамічної маси, витончення тіла зубної одиниці призводить до гіперчутливості зубів.

В подальшому пацієнтам показані планові консультації стоматолога-ортопеда не менше двох разів на рік. Якщо пізніше пластину знімають, а можливість відновлення зуба вінірінгом неможлива, потребується встановлення штучної коронки. 

Вініри не можна ставити дітям до 18 років, вагітним жінкам. Пацієнтам з витонченою емаллю, гіперчутливістю зубів і вираженою аномалією прикусу вініри не принесуть очікуваного результату.

Фотографії до та після

Фотографії наших робіт до та після лікування.

Догляд за вінірами

Догляд за вінірами – важливий обов’язок пацієнтів для збереження цілісності і білизни конструкцій. Після процедури художньої реставрації емалі необхідно дотримуватися ряд рекомендацій:

 • не вживати в їжу сухарі, насіння, горіх та іншу грубу їжу;
 • обмежити вживання волокнистої їжі, яка може застрягати в міжзубних перегородках;
 • виключити споживання продуктів, які зафарбують: червоного вина, буряку, чорної кави, міцного чорного чаю. 

Необхідно навчитися новим харчовим звичкам. Перед їжею слід розділяти страву на багато мілких шматочків, пережовувати тільки боковими дальніми зубами. Вся їжа повинна бути комфортної температури без різких перепадів від холодного до гарячого і навпаки. Тепла рідка або напіврідка їжа – ідеальна форма харчування в перші місяці після процедури.

Обов’язково зменшують навантаження на зуби з вінірами. Частіше за все естетичної корекції потребують фронтальні зуби, але за можливості клієнта можливо покрити емаль всього зубного ряду. Принципової різниці у догляді за вінірами або люмінірами немає.

Єдиний момент, який може ускладнити гігієнічний догляд за класичними накладками на зуби – невеликий проміжок між емаллю і клейовою основою. Чим товща пластина, тим менший ступінь прилягання і вище сходинка в області накладки і ясеневого краю. Закінчення пластини в області ясен може натирати при жуванні, провокувати розвиток запального процесу. Саме тому важливо слідкувати і за станом ясен. 

Порівнюючи вініри і брекети – особливості ортопедичної корекції

Насправді вирівняти зуби можна не лише брекетами, але й вінірами. Різниця лише в тому, що вініри допомагають при незначних дефектах. При встановленні брекет-систем немає необхідності обточувати зуби, корекція триває впродовж 1-2 років (в залежності від патології прикусу). Зуби з брекетами потребують більшого догляду і застосування іригатору. Адаптаційний період при встановленні брекетів протікає важче, особливо у підлітків. 

Вініри усувають естетичні недоліки, але потребують обточки емалі. Пацієнт отримує рівну білосніжну посмішку за декілька візитів. Особливих вимог до гігієни немає, за виключенням чистки із застосуванням паст та ополіскувачів. Якщо брекети вирівнюють зуби на все життя,то вініри мають відносно короткий термін служби. Якщо накладка втрачає зовнішній вигляд або пошкоджується, необхідно зняття старої і фіксація нової. 

Вініри на криві зуби ціна

Установка вінірів має достатньо високу вартість. Ціна на одну керамічну накладку варіюється від 6 до 8 тисяч за одиницю. Ціна люмінірів може сягати 10 тисяч гривень за одну одиницю. Висока вартість пов’язана із застосуванням особливої техніки виготовлення і виключення етапу видалення значного шару емалі.

Вініри на криві зуби ціна протипоказання

Не дивлячись на те, що вініри вирішують деякі проблеми кривизни зубів, іноді їх фіксація не лише недоцільна, але й технічно неможлива. Для проведення вінірінгу є протипоказання:

 • складні форми патологічного прикусу;
 • скупченість зубів;
 • зміщення зубного ряду нижньої щелепи по відношенню до верхньої;
 • відсутність оклюзії щелепних рядів;
 • бруксизм;
 • звичка гризти тверді продукти: насіння, горіхи, сухарики. 

Вініри можна встановити в профільній стоматологічній клініці. Після консультації лікар може підібрати оптимальний метод вирівнювання зубів. Іноді способи ортодонтичної корекції можна комбінувати. В Клініці естетичної стоматології в Києві працюють лікарі-ортопеди з великим досвідом роботи в області протезування зубів. Вінірінг – затребувана процедура у зірок світової естради, акторів. Сьогодні даний спосіб покращення зовнішнього вигляду посмішки доступний багатьом людям, далеких від публічності.

0 Поділись