Блог

Чищення зубів у стоматолога: до і після процедури

Зміст:

Професійна чистка зубів – метод очищення емалі, зони навколо ясен і пародонтальних кишень від нальоту, зубного каменю кюреткою, ультразвуковим скелером, лазером. Гігієнічна чистка дозволяє повністю очистити емалевий шар, позбавити від плям. Вже після однієї процедури можливо досягнути ефекту відбілювання на 1-3 тони. 

Важливість процедури чистки полягає у якісній гігієні ротової порожнини. Саме наліт стає причиною розвитку пародонтиту, гінгівіту та інших захворювань порожнини рота. Обов’язкова гігієнічна чистка входить до програми комплексної терапії пародонтозу. 

Навіщо потрібна чистка зубів

Чистка зубів в Києві у Клініці естетичної стоматології здійснюється професіоналами з величезним досвідом роботи. Клініка оснащена необхідним обладнанням, лабораторіями, сучасною технікою для проведення діагностики. 

Користь професійної чистки важко переоцінити. В домашніх умовах неможливо досягнути відмінних результатів лікування, навіть із застосуванням сучасних апаратів: електричних щіток, іригаторів. Наліт накопичується в міжзубних проміжках, біля коренів зубів, по лінії краю ясен і складно піддається видаленню в домашніх умовах. Після професійної чистки чистота емалі зберігається до 3-6 місяців. Полірована поверхня емалі не дає нальоту закріпитися на зубах, саме тому для профілактики пародонтиту і його ускладнень рекомендується проводити гігієнічну чистку не рідше 2-3 разів на рік.

Чистка зубів потрібна, якщо:

 • Пацієнт проходить комплексну терапію з приводу пародонтиту;
 • Є бажання покращити зовнішній вигляд зубів;
 • Потрібен завершальний етап комплексного лікування.

Стоматологічна чистка необхідна після санації порожнини рота, перед імплантацією і протезуванням. Професійна гігієна потрібна у разі потемніння емалі внаслідок паління, вживання алкоголю, для спрощення процесу нанесення пломби. Процедура рекомендована особам зі схильністю до запальних захворювань ясен, тканин пародонту, серцево-судинними патологіями, органною недостатністю. 

Завдяки регулярній гігієнічній чистці вирішується проблема багатьох патологічних процесів, які охоплюють порожнину рота. Враховуючи, що наліт на зубах є джерелом патогенної мікрофлори, бактеріальна плівка руйнує не лише зуби, але і призводить до інфекційно-запальних захворювань ясен, слизової порожнини рота, органів ШКТ (коли бактерії проникають зі слиною у шлунок і кишківник). За вже наявних захворювань кишкового тракту цей ризик зростає в рази. 

Професійна чистка – невід’ємна частина догляду за зубами за наявності брекет-системи, мікропротезів (вінірів, люмінірів), коронок. Процедура переноситься легко, не потребує знеболювання, за виключенням випадків індивідуальної гіперчутливості емалі та ясен.

Як видалити зубний наліт

Видалити зубний наліт в умовах стоматологічної клініки можливо наступними способами:

 1. Механічна чистка. Складний спосіб видалення, який частіше за все доповнює будь-який інший метод зняття зубного нальоту. Однак, механічне зняття зубних відкладень кюреткою і жорсткими щітками доступне для дітей раннього віку. 
 2. Чистка методом Air Flow. Методика передбачає зняття відкладень шляхом особливої насадки, яка подає суміш води, абразивних компонентів і стиснутого повітря під тиском. Розчин м’яко руйнує наліт і очищує емаль від відкладень. Під час процедури лікар може регулювати натиск струменю, тому ризик травматичного впливу знижується. 
 3. Ультразвукова чистка. Наліт руйнується під впливом високочастотних хвиль, які подрібнюють зубний камінь і безперешкодно видаляють його. Делікатне відділення нальоту від зубної емалі відбувається безболісно, не травмує поверхневий шар зубу. 

Вибір методу чистки залежить від стану зубної емалі, ступеню забруднення, супутніх патологій порожнини рота. В Клініці естетичної стоматології практикують всі методи чистки, однак найчастіше за все застосовуються способи Air Flow та ультразвукова.

Чи можливо чистити зуби у стоматолога дітям?

Дітям раннього та шкільного віку рекомендовано застосування електричної щітки і спеціальних паст. Чистку можна проводити і в домашніх умовах. Задача батьків полягає у ранньому звиканні до навичка гігієни порожнини рота, розуміння необхідності щоденної чистки зубів, ясен, збереження цілісності емалі. Статистика карієсу у дітей невтішна, сьогодні у кожної другої дитини є проблеми з зубами та яснами, прикусом з моменту прорізування молочних зубів.

Лікування пігментації зубів до і після

Професійна чистка зубів допомагає вирішити проблему пігментації і тьмяності емалі. Пігментація і дисколорит – патологічна зміна кольору емалі в результаті впливу зовнішніх або внутрішніх факторів. В результаті патології емалевий шар може набувати червоного, рожевого, жовтого, коричневого і сірого відтінків. На зубах нерідко утворюються смуги, мікротріщинки.

Природа пігментації обумовлена зовнішніми або внутрішніми причинами. Останні важко піддаються корекції без лікування основного захворювання. Лікування пігментації здійснюється декількома методами:

 1. Санація порожнини рота. Лікування карієсу, пародонтиту, гінгівіту та інших захворювань зубів та ясен.
 2. Відбілювання зубів. В стоматологічній клініці можуть бути використані зовнішні та внутрішні методи чистки. У разі глибокої пігментації може бути використаний перекис водню з впливом лазера або світлового променя. Одного візиту достатньо, якщо пігментація обумовлена травматичним періодонтитом. У решті випадків необхідно застосування комбінованих методів відбілювання емалі.

Слабка резистентність емалі забороняє використовувати відбілювання. У такому випадку показана реставрація вінірами, встановлення коронок або мікропротезування. Класичному відбілюванню практично не підлягають проблеми, пов’язані з антибіотикотерапією, окисленням внутрішньоканальних штифтів, амальгам. Прогноз гіперпігментації зубів повністю залежить від природи потемніння емалі. 

Висновок: переваги професійної чистки зубів

Перевага професійної чистки зубів полягає в безлічі аспектів:

 1. Видалення нальоту, грубих відкладень, зубного каменю, у тому числі підясеневого і надясеневого. При ультразвуковій чистці застосовують декілька насадок: коротка для видалення багатошарового нальоту, подовжена і тонка – для очищення пародонтальних кишень. 
 2. Бактерицидний ефект. Ультразвукова та лазерна чистки мають виражену бактерицидну дію. Ультразвук очищує зуби завдяки ефекту кавітації, а подача рідини змиває з емалі залишки навіть застарілих відкладень.
 3. Доступність і комфорт. Процедура професійної чистки зубної емалі легко переноситься пацієнтами. У випадку чутливості емалі і ясен може бути використана місцева анестезія (ін’єкції, гелі з Лідокаїном). 
 4. Вартість професійної чистки зубів варіюється від 800 до 2,000 грн. за процедуру. За необхідності додаткового лікування ціни на стоматологічні послуги можуть зростати. Не дивлячись на це, послуги професійної стоматології в Києві доступні багатьом. 

Професійна чистка зубів – важливий етап гігієнічного догляду за зубами у пацієнтів від 18-20 років. Лікар обирає метод чистки на основі даних стоматологічного анамнезу, огляду ротової порожнини, після вивчення деяких особливостей емалі. Чистка дозволяє не лише видалити наліт, але й освітлити емаль майже на 3 тони. Обираючи професійний гігієнічний догляд у якості підтримки чистоти порожнини рота, наші пацієнти отримують здоров’я і якісну профілактику пародонтиту і його ускладнень.

0 Поділись