facebook
123123
Посміхнисьсвоємууспіху
Посміхнисьсвоємууспіху
Patient Service Patient Service
print_header

fsd

Ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтія - це напрям в стоматології, присвячений лікуванню системи кореневих каналів зубів, що включає в себе: усунення інфекції всередині кореневих каналів, видалення пульпи або її розпаду, видалення інфікованого дентину, надання кореневому каналу необхідної форми, максимально герметичне пломбування каналів по всій їх довжині.

На клінічному випадку нижче (Фото 1,2,3) показано ендодонтичне лікування рухомого зуба:

Стоматологія, якій надають перевагу

Розвиток стоматології вже відносно давно привів до того, що працюючи лише на рівні можливостей  нашого зору ми пропускаємо безліч деталей, які в сумі позначаються на результатах лікування.

Тому сучасна стоматологічна практика абсолютно неможлива без мікроскопії. Збільшення дозволяє виявити і витягнути фрагменти інструментів, закрити перфорації коренів, ефективно розпломбувати  і обробити важкопрохідні канали, виявити приховані додаткові канали, тріщини та інше.

Застосовуючи дентальні мікроскопи в клініці, ми не тільки підвищуємо якість лікування в стандартних випадках, а й домагаємося результатів там, де без збільшення зробити вже нічого неможливо, а це дає привід впевнено сказати, що лікування за допомогою мікроскопа має вирішальну перевагу і дає можливість надавати стоматологічну допомогу на вищому рівні.

Процедура ендодонтичного лікування

Анатомія кореневих каналів зубів різноманітна та індивідуальна.

Приводом для ендодонтичного лікування можуть бути наступні стани:

Пульпіт - запалення пульпи зуба, як правило, є ускладненням карієсу. Може протікати непомітно (безсимптомно), наприклад під старою, неякісної пломбою або коронкою. Також пульпіт може проявлятися болем різного характеру і сили. Лікування пульпітів, як правило, здійснюється в одне відвідування.

Періодонтит - є ускладненням пульпіту при якому в запальний процес втягуються тканини, що знаходяться поза зубом (періодонт), проявляється різними шляхами, може бути болючим або непомітним, навіть при великому руйнуванні. На рентгенограмі при цьому може бути картина, описувана іноді як «кіста», що в більшості випадків не відповідає дійсності і саме по собі є помилкою, тому що діагностувати кісту по знімку неможливо. Більшість періодонтитів виліковні за умови дуже ретельної обробки всіх каналів. У деяких випадках періодонтит є наслідком помилок або неякісного лікування кореневих каналів, неповного проходження каналів, пропущених каналів або  їх недостатньою антисептичною обробкою. Наявності в них перфорацій і фрагментів інструментів.

Лікування періодонтитів в залежності від клінічної ситуації можливо як в одне, так і в два або більше відвідувань.

На даному клінічному випадку (Фото 1,2,3) була проведена реабілітація зуба з фрагментом інструмента виведеного за верхівку кореня: 

Після визначення діагнозу, плану лікування і його обговорення проводиться повне знеболення. Зуб ізолюється за допомогою кофердама (це є вкрай важливою та необхідною умовою для успішного ендодонтичного лікування).

Всі кореневі канали зуба повністю очищаються, дезінфікуються і обтуруються (пломбуються) методом об'ємної конденсації рідкої гутаперчі.

Методи пломбування, при яких зуб в подальшому змінює колір не застосовуються.

Так як основна мета ендодонтичного лікування - це збереження зуба для подальшої реставрації або покриття штучною коронкою, важливо зробити все для того, щоб термін його служби був максимальним. У «Клініці естетичної стоматології» проводять ендодонтичне лікування будь-якої складності. Більш детально Ви можете дізнатися зателефонувавши за номером 044-230-83-88.