Розклад роботи клініки
 
м.Київ, вул.Паторжинського, 14
+38 0 (44) 230-83-88
+38 0 (44) 238-60-33
+38 0 (44) 238-60-31

e-mail: kes1@i.com.ua
skype: Kes klinika
Пн-Пт9-00 : 19.30
Сб9-00 : 18.00
Ндвихідний
© 2008-2018 Клініка Естетичної Стоматології

> > Консервативне ендодонтичне лікування і ендодонтична хірургія

Консервативне ендодонтичне лікування і ендодонтична хірургія

Суть ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів) полягає в усуненні інфекції з системи кореневих каналів і профілактиці їх повторного зараження. Простими словами інфекцію треба спочатку прибрати, а потім шляхом обтурації (пломбування) кореневих каналів і створення адекватної реставрації домогтися збереження "чистоти" в каналах. Основні принципи при лікуванні кореневих каналів, яких ми дотримуємося в нашій клініці:

1. При препаровці (розширенні) каналів використовуємо титанові файли, що дозволяє провести адекватну іригацію (промивання каналів). Іригант в канал подаємо зі шприца.

2. Як основний іригант використовуємо підігрітий 5 % розчин гіпохлориту натрію, який крім протимікробної властивості вміє лізувати (розчиняти) органічні частинки.

3. Працюємо з оптикою (дентальним мікроскопом) (фото 1). Оптика дозволяє створити адекватний доступ і уникнути перепрепаровки зуба. А чим більше в зубі залишилося тканин, тим надійніше і герметичніше буде постійна реставрація (фото 2).

     

Дентальний мікроскоп

 
Зуб під мікроскопом або 20-ти кратне збільшення зуба при ендодонтичному лікуванні

   
 ____________________________    ____________________________    


4. Для визначення робочої довжини каналу використовуємо апекслокатор (прилад для вимірювання довжини каналу), так як рентгенологічний метод при лікуванні кореневих каналів менш точний.

5. Ми працюємо при лікуванні кореневих каналів тільки з коффердамом. Це дає можливість провести адекватну іригацію (промивання). Також коффердам гарантує надійну ізоляцію системи кореневих каналів від інфекції порожнини рота.

6. В якості пломбувального матеріалу використовуємо смолу АН+ з гарячою гутаперчею. Ми не працюємо при лікуванні кореневих каналів резорцин формалінової пастою типу форідент і ендометазон, так як резорцин формалін робить зуб крихким і, акумулюючись в тканинах внутрішніх органів, є токсином і канцерогеном.

   

У верхньому іклі, який лікували в іншій клініці, був виявлений уламок інструмента, який за даними рентгенографії на кілька міліметрів був виведений за верхівку кореня зуба. Зуб не турбував, однак відламок було вирішено витягти, так як він неминуче піддається корозії і зуб може почати боліти в будь-який час. 1 - спиралевидний фрагмент внутріканального інструменту, 2 - верхівка кореня зуба

______________________________
 


Уламок інструменту вилучено. Рентген зуба до пломбування каналу. 3 - фрагмент повністю витягнутий

_____________________________

 
Після вилучення уламка, за допомогою дентального мікроскопа, лікування завершено пломбуванням каналу та непрямою реставрацією (вкладка та коронка). 4 - кореневий канал зуба після пломбування

_____________________________
         

 

Ендодонтична хірургія

Ендодонтична хірургія використовується для збереження зубів, що мають проблеми в припікальних тканинах (радикулярні кісти, кістогранулеми, кісти в області біфуркації зубів), що не піддаються терапевтичному лікуванню. Зубозберігаючі операції застосовуються в комплексі з остеопластичними матеріалами та дають близько 80% позитивного результату.  

 


 

Ситуації, які зображені вище, це кісти біля самого кореня, що не піддаються консервативному ендодонтичному  лікуванню, тому для збереження зубів з таким діагнозом необхідно вдаватися до хірургічного видалення запального вогнища навколо кореня зуба.


 

Версія для друку
© Розробка сайту AMT.
© Дизайн VIS-A-VIS design agency, 2008.