Розклад роботи клініки
 
м.Київ, вул.Паторжинського, 14
+38 0 (44) 230-83-88
+38 0 (44) 238-60-33
+38 0 (44) 238-60-31

e-mail: kes1@i.com.ua
skype: Kes klinika
Пн-Пт9-00 : 19.30
Сб9-00 : 18.00
Ндвихідний
© 2008-2018 Клініка Естетичної Стоматології

> > Ендодонтична терапія і хірургія

Ендодонтична терапія і хірургія

В ряде случаев вторичного лечения периодонтитов зубов, когда микроорганизмы скопились в недоступныхтканях корня, процесс в этой области может быть определен как необратимый. В этой ситуации может быть применена эндодонтическая хирургия, когда через специальный доступ производится изъятие верхушки корня с созданием условий быстрейшей регенерации костной ткани.

У сучасній світовій стоматологічній практиці ендодонтія, тобто лікування кореневих каналів зубів і навколокореневих процесів, спрямована на усунення інфекції всередині зуба в першу чергу консервативними, іноді і хірургічними методами.

Науковий, доказовий підхід в цій дисципліні за останні 20 років дозволив удосконалити методи і матеріали для лікування кореневих каналів зубів, що наблизило відсоток довгострокового успіху в світовій практиці при вторинному лікуванні до 83% і до 92% при первинному.


     

Дентальний мікроскоп: оптика забезпечує високу точність, контроль і менший обсяг препарування тканин

 
Зуб в 20-кратному збільшенні в процесі ендодонтичного лікування

   
 ____________________________    ____________________________    

 
Залишилося в минулому поширене переконання, що розмір вогнища періодонтиту на рентгенівському знімку більше звичайного говорить про «кісту» і неминучість хірургії. На сьогоднішній день в більшості випадків пульпітів (запалення м'якої тканини зуба – пульпи) і періодонтитів (запалення навколо верхівок коренів зубів) лікування проводиться консервативно і в короткий термін.

Існує кілька загальноприйнятих основ ефективного ендодонтичного лікування, яким ми слідуємо.

1. Застосування дентального мікроскопа.
Застосування оптики, можливість бачити всередині каналу або робота на дотик? Колись це могло здатися надмірністю, як свого часу HD-розширення, але вибір очевидний. Крім інтуїтивно зрозумілих переваг, одна з причин, по якій мікроскоп це необхідність – до його широкого застосування не всі канали можна було виявити. Вважалося, наприклад, що у верхніх перших молярах («шестірках») найчастіше 3 канали, але, як з'ясувалося пізніше, їх зазвичай 4. Цей четвертий канал просто дуже важко виявити і обробити без візуального контролю.

2. Протоколи іригації і механічної обробки.
Роки медичних досліджень привели до розуміння того, що якісне лікування кореневих каналів неможливо без повноцінної обробки і промивання. Базова обробка включає проходження, розширення і ретельну іригацію (промивання) з ультразвуковою активацією всіх каналів зуба з візуальним і рентгенологічним контролем.

3. Лікування кореневих каналів в нашій клініці відбувається з використанням коффердама, тобто ізоляції зуба від порожнини рота, що виключає потрапляння в зуб слини і іригаційних розчинів на слизові.
 

   

Усередині каналу верхнього ікла, який до цього лікувався в іншій стоматологічній клініці, вдалося виявити відламаний фрагмент інструменту. Рентгенівський знімок показав, що металевий уламок інструмента вийшов за верхівку зубного кореня на відстань кількох міліметрів. Зуб пацієнта не турбував, однак було прийнято рішення витягти металевий фрагмент. Оскільки він неминуче руйнувався в процесі корозії і міг будь-якої миті спровокувати зубний біль. 1 - Розташований всередині каналу фрагмент інструменту, який має форму спіралі. 2 - Верхівка зубного кореня

______________________________
 


Рентгенівський знімок зуба до етапу пломбування каналу. Фрагмент інструмента витягнутий з каналу.
3 - Спиралевидний уламок витягнутий

_____________________________

 
Після видалення металевого фрагменту канал запломбований. Все лікування було проведено під дентальним мікроскопом. Після пломбування була зафіксована непряма реставрація зуба (установка вкладки і коронки) .4 - Запломбований кореневий канал

_____________________________
         


4. Електронне визначення довжини кореневого каналу.
На відміну від визначення довжини каналу по рентгенівському знімку, використання локатора апікального отвору дає 100% точність. Верхівка зуба, видима на знімку, майже ніколи не збігається з тією точкою, до якої повинна бути проведена обробка, так як проекція знімків оцінюється суб'єктивно.

5. Об'ємна обтурація каналів.
Кінцева мета ендодонтичного лікування – обтурація, тобто пломбування, заповнення очищених кореневих каналів, сполучень між ними і відгалужень герметизуючим матеріалом. Ми не використовуємо жодні токсичні і гормоновмістні пломбувальні матеріали, так як зацікавлені в довгостроковій реабілітації зуба, а не в «заліковуванні» . Для об'ємної обтурації використовується інертний силер «AH +» і гаряча гутаперча, яка в рідкій фазі заповнює всі анатомічні відділи кореневих каналів, що дає максимальний герметизм, а значить кращий прогноз.

6. Цифрова рентгенографія.
Ми використовуємо цифровий рентген-апарат, встановлений безпосередньо в кабінеті. Його потужність в 5 разів менше плівкового при більшій корисності.
 

Ендодонтична хірургія

У ряді випадків вторинного лікування періодонтитів зубів, коли мікроорганізми скупчилися в недоступних тканинах кореня, процес в цій області може бути визначений як незворотній. У цій ситуації може бути застосована ендодонтична хірургія, коли через спеціальний доступ проводиться вилучення верхівки кореня зі створенням умов якнайшвидшої регенерації кісткової тканини.
 

 


 

Ситуації, зображені на малюнку, демонструють процес розвитку внутрішньо-канальної інфекції з виходом процесу в навколозубні тканини (періодонт).

 

 


 

Версія для друку
© Дизайн VIS-A-VIS design agency, 2008.