Розклад роботи клініки
 
м.Київ, вул.Паторжинського, 14
+38 0 (44) 230-83-88
+38 0 (44) 238-60-33
+38 0 (44) 238-60-31

e-mail: kes1@i.com.ua
skype: Kes klinika
Пн-Пт9-00 : 19.30
Сб9-00 : 18.00
Ндвихідний
© 2008-2018 Клініка Естетичної Стоматології

> > Ортодонтія і лицьова естетика

Ортодонтія і лицьова естетика

Звернення до лікаря - ортодонта необхідно провести якомога раніше. Вже на першому році життя у дитини можна виявити ознаки вродженої патології, аномалії розвитку твердих тканин зубів і пов'язані з ними ускладнення у формуванні зубощелепної системи. Для забезпечення правильного розвитку зубів і нормалізації функцій скронево-нижньощелепного суглоба лікар стоматолог підбере для дитини спеціальні ортодонтичні, міофункціональні апарати.
 
   


Діагноз: мезіальний прикус, букальний. Звуження зубних рядів верхньої і нижньої щелеп. Скупченість. Рекомендовано піднебінний бугель з гвинтом на верхню щелепу, брекет-система

______________________________

 


Завершення роботи на верхній щелепі

_____________________________

 
Закінчення ортодонтичного лікування брекет-системою, ретейнер. Тривалість лікування 24 місяці
_____________________________
         
Вирівнювання зубів, виправлення прикусу може проводитися і в дорослому віці. Методика лікування буде дещо іншою, ніж у дитячій ортодонтії. В даний час найбільш популярним методом є використання брекет-системи.
 
   

Діагноз. Недорозвиненість верхньої щелепи. Звуження бічних ділянок верхньої щелепи. Перехресний прикус. Піднебінне положення латеральних різців, вестибулярне положення іклів. Язичне положення нижнього премоляра зліва. Скупченість зубів верхньої і нижньої щелеп

______________________________
 


Результат після 4 місяців


_____________________________

 
Кінцевий результат. Тривалість лікування 24 місяці

_____________________________
         
"Брекет" ("brackets") в перекладі з англійської означає "дужка". Головний елемент системи сам брекет, який представляє собою конструкцію, в яку комп'ютерним способом закладена інформація про те,  де в ідеалі повинен розташовуватися конкретний зуб. Набір брекетів складається з 20 штук, з яких 10 брекетів приклеюються на фотополімерний матеріал на верхні зуби і 10 - на нижні.
 
Другий елемент – дуга, створюється зі спеціального тітанонікелевого сплаву, який володіє ефектом пам'яті форми: як би її не зігнули, вона прагне повернутися до первісної форми. Дузі надають форму ідеального зубного ряду.
 
Дуги бувають різними за діаметром, перетином і силі ступеня натягу. Лікування починають з найслабших і закінчують досить щільними.
 
Остання деталь - лігатура (металева проволока або гумове колечко, що з'єднує дугу з бректом). З її допомогою дуга утримується в пазі брекета.

 
 

Діагноз: дистальний глибокий прикус,
сагіттальна щілина 14 мм, звуження
зубних рядів бічних ділянок верхньої
та нижньої щелеп, скупченість

_____________________________

 

Один з етапів лікування. (Зміна форми
зубних дуг, вирівнювання зубних рядів,
сагіттальна щілина зменшилася
на 5 мм)

_____________________________

     
 

 

Закінчення лікування на верхній
щелепі. Ретейнер

_____________________________

 

Остаточний результат.
Тривалість лікування 18 місяців

_____________________________

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Брекети роблять із нержавіючої сталі, титану, монокристалу, композиту, кераміки, спеціального скловолокна і навіть із золота. Є брекети з штучного сапфіра - вони прозорі і майже непомітні на зубах, надійніше прикріплюються, але зате більш крихкі.

Останнім часом дуже популярні самолігуючі брекети - в них немає рухомих засувок і дверцят. Конструкція дозволяє проводити вибіркове введення дуги (введення дуги в одну кліпсу), забезпечуючи ортодонту можливість контролювати лікування. Традиційна конструкція крил при необхідності забезпечує легке встановлення додаткових пристосувань для закриття проміжків. Концепція «відкритого паза» була створена для забезпечення більш легкого догляду та поліпшення гігієни порожнини рота. Переваги пасивного самолігування помітні вже на етапі нівелювання.

 
   


Пацієнтці  52 роки, пародонтоз
ІІ ступеня, дистальний глибокий прикус, скупченість  зубів

_____________________________

 


Була встановлена самолігуюча брекет-система на верхній щелепі


_____________________________

 
Завершальні етапи лікування верхньої і нижньої щелепи

_____________________________
         
 
       


Весь процес лікування зайняв
12 місяців

______________________________

 

 

   
         
Знання різних методів аналізу моделей, рентгенівських знімків і фотографій, що використовуються для точної і грунтовної ортодонтичної діагностики, має вирішальне значення для планування і проведення лікування.

Терміни носіння брекет-системи стоматолог-ортодонт встановлює індивідуально в кожному випадку.
 
 

Ортодонтичне лікування лінгвальними брекетами

 

У нашій клініці впроваджено новий напрямок ортодонтії, що інтенсивно розвивається - це система лінгвальних брекетів «Incognito».

Це система, в якій брекети і дуги зроблені спеціально для кожного пацієнта.

Вся апаратура виготовляється із застосуванням суперсучасної технології CAD/CAM. Модель планованого результату сканується за допомогою 3-Д сканеру, після чого комп'ютер моделює дизайн брекетів. Брекети і дуги повністю індивідуалізовані і визначаються конкретною патологією.

Брекети виготовляються з золота на платформі, яка точно прилягає до зуба. Саме на ній накопичується наліт, тому утворення карієсу навколо брекета зведено до мінімуму. Лінгвальні розташування брекетів покращує комфорт пацієнтів, так як багато потенційних пацієнтів соромляться або не можуть через певний дрес-код на роботі носити вестибулярні брекети.

   


Лікар Галина Матіюк в процесі постановки лінгвальних брекетів
____________________________

 
Перший етап постановки

____________________________
 
Брекети зафіксовані

____________________________
         

 

       

Введення дуги
____________________________
     


         

 

Відмінні результати досягаються з мінімальним використанням механіки в кінці лікування. Лікар індивідуально робить вигин для певних зубів.

Як і в вестибулярній системі так і в лінгвальній є деякі незручності на первісній стадії. Це невеликі дефекти дикції і можливо натирання язика.

Через короткий час проходить процес адаптації і пацієнт починає помічати, що на стадії нівелювання вже відбулося деяке вирівнювання зубного ряду.

При скупченості зубів без патології скелетного типу використовують систему «Incognito leit». Вирівнювання відбувається від 4 до 8 місяців. Брекети фіксують від ікла до ікла, або від премоляру до премоляру.

У складних випадках при лікуванні лінгвальною системою застосовуються також додаткові апарати, як і в вестибулярній системі.

Також в нашій клініці ми використовуємо інші системи лінгвальних брекетів.

 

Версія для друку
© Розробка сайту AMT.
© Дизайн VIS-A-VIS design agency, 2008.