Розклад роботи клініки
 
м.Київ, вул.Паторжинського, 14
+38 0 (44) 230-83-88
+38 0 (44) 238-60-33
+38 0 (44) 238-60-31

e-mail: kes1@i.com.ua
skype: Kes klinika
Пн-Пт9-00 : 19.30
Сб9-00 : 18.00
Ндвихідний
© 2008-2018 Клініка Естетичної Стоматології

> > Пародонтологія та мікрохірургія

Пародонтологія та мікрохірургія

Пародонтологія

Кожна четверта людина страждає від пародонтиту. Пародонтит належить до найчастіших захворювань ротової порожнини.

Початкові попереджуючі ознаки, як кровотеча з ясен, часто не сприймаються серйозно. Таким чином, захворювання може непомітно прогресувати.

Це може вплинути на Ваше загальне здоров'я: захворювання кровоносних судин і захворювання серця як артеріосклероз, кардіоваскулярні та коронарні захворювання серця.

Численні дослідження показують чіткий зв'язок між захворюваннями серця, пов'язаними з порушенням кровообігу, хворобами та пародонтитом. У пацієнтів, які страждають від пародонтиту, в три рази вищий ризик інфаркту міокарда, також підвищений ризик апоплексичного удару (інсульту).

Ризик передчасних пологів у вагітних вище у хворих на пародонтит в кілька разів. На жаль, при пародонтиті  існує небезпека викиднів.

Тест аMMP-8

Донедавна стоматолог міг поставити діагноз пародонтит по наявності деструктивних змін кісткової тканини та ясен. Так як це захворювання руйнує ясна і кістку навколо зубів. Якщо фермент аMMP-8 активний, кістка зменшується.

Сьогодні новий метод дозволяє провести ранню діагностику перш ніж руйнуючі процеси стають активними. Тест визначає активність ферменту аMMP-8, який слугує  як маркер при запаленні в області пародонта.

Забір матеріалу триває близько 30 секунд і абсолютно безболісний. Зубояснева  рідина з  чотирьох ділянок поглинається маленькою смужкою та досліджується в спеціальній лабораторії.

Також в нашій клініці ми проводимо пародонтологічний індекс PSR, який дозволяє виявити пацієнтів із захворюваннями тканин пародонта.

Причини та наслідки

Які фактори сприяють виникненню пародонтозу?
 
• Незбалансоване харчування та внаслідок цього нестача вітамінів;
• Погана гігієна ротової порожнини;
• Куріння;
• Генетична схильність;
• Стрес;
• Вагітність;
• Загальні захворювання (наприклад, діабет).

 

Ситуація в ротовій порожнині до лікування. Пацієнтка, 36 років, звернулася зі скаргами на кровоточивість ясен, неприємний запах з рота та незначну рухливість деяких зубів. Їй був поставлений діагноз гострий генералізований пародонтит
 
Пародонтологічне обстеження показує високий рівень зубного нальоту та ступінь кровоточивості, так само є значні пародонтологічні кишені

_____________________________   _____________________________

 

 

Проведено пародонтологічне лікування та навчання навичкам гігієни. Помітне значне поліпшення. Пацієнт перебуває на диспансерному обліку в нашій клініці. Йому проводиться регулярна підтримуюча терапія. Стан стабільний

 
Пародонтологічне обстеження показує значне зменшення зубного нальоту, ступеня кровоточивості та глибини пародонтальних кишень

_____________________________   _____________________________

 

Які наслідки можуть  бути від пародонтиту?

1. Наслідки для жувального органу.

Спочатку відбувається спад ясен, який тягне за собою естетичні проблеми, оголені шийки зубів схильні до чутливості та карієсу. Надалі відбувається рухливість зуба та його втрата.

2. Наслідки для всього організму.

Сенсацію викликали найновіші результати дослідження, які говорять про те, що пацієнти страждають пародонтитом ризикують захворіти інфарктом міокарда або інсультом в три рази вище. Також доведено, що у вагітних жінок з вираженим пародонтитом ризик передчасних пологів або викидня збільшується у вісім разів.

Лікування пародонтиту

Перша процедурна фаза (початкова терапія) спрямована на покращення  гігієни ротової порожнини. Гігієніст знімає зубний камінь та наліт, полірує поверхні зуба та дає Вам індивідуальний урок ,на якому підбирає всі необхідні засоби гігієни. При гарній гігієні пацієнта вже після першого візиту відбувається помітне покращення.

Тест на бактерії

Стерильними паперовими смужками проводиться забір вмісту пародонтальних кишень на проби та відсилається в мікробіологічну лабораторію. Через декілька  днів ми отримуємо детальний аналіз (антібіограми) про кількість та вигляд штамів бактерій, які заселяють пародонтальні кишені. За допомогою цього аналізу розробляється індивідуальна терапія.

Deep Масштабування


Наступний процедурний крок - це  "Deep Масштабування", тобто ретельне чищення  розташованих під рівнем ясен, пародонтальних кишень та поверхні коренів. Це чищення  відбувається безболісно під місцевою анестезією та  проводиться обережно за допомогою найсучасніших ультразвукових приладів та ручних кюрет.
 
Лазер

В нашій клініці застосовується неодимовий лазер, який дає відмінний результат при лікуванні пародонтиту. Точний лазерний промінь настільки багатий енергією, що в його сфері впливу всі мікроорганізми відразу знищуються. При цьому лікування є безболісним та не травматичним.

Хірургічне лікування пародонтиту

Якщо після проходження консервативного методу лікування залишаються глибокі пародонтальні кишені,  то застосовуються хірургічні методи лікування пародонтиту. Метою хірургічного втручання є згладжування кореня (відкритий кюретаж) та усунення глибоких пародонтальних кишень резекційними або регенеративними методами.

Сучасними GBR або GTR методами ми зможемо Вам не тільки зупинити пародонтит, а й відновити  втрачену кістку. Пародонтальні кишені ми наповнюємо власною кісткою та закриваємо мембраною. Під захистом мембрани кістка перебудовується повністю та  інкорпорується. Естетичні недоліки, викликані спадом ясен, оголенням коренів ми зможемо виправити за допомогою трансплантації м'яких тканин.

Спостереження і підтримання  пародонтологічного лікування


Після активної фази лікування ми будемо запрошувати  Вас на регулярні контрольні огляди та професійне чищення зубів. Залежно від тяжкості пародонтиту та індивідуальної гігієни ротової порожнини частота відвідувань може складати один раз кожні 2-6 місяців. Це професійне обслуговування разом з індивідуально підібраною для Вас програмою домашнього догляду,є справжнім ключем до відновлення та підтримання Вашої мікрофлори ротової порожнини.

Самостійний тест

Чи є у мене ознаки пародонтиту?

Так як захворювання проходить в більшості випадків хронічно і безболісно, ранні симптоми не надто характерні, проте, відповідь на наступні питання може допомогти Вам визначити можливі ознаки пародонтиту:

1. Чи кровоточать Ваші ясна під час чищення зубів, при дотику, або при вживанні твердої  їжі?

2. Ваші ясна на дотик набряклі або чутливі?

3. Чи зменшилися ясна?

4. Чи  здається Вам, що зуби стали довшими?

5. Чи помічали Ви гнійні виділення між зубом і яснами?

6. Чи змінився стан Ваших зубів?

7. Чи знаходите Ви, що верхні і нижні зуби інакше стикаються? Чи утворилися проміжки між зубами?

8. Чи є у Вас тривалі проблеми з запахом з рота?

Якщо Ви відповіли на один або декілька питань "так", то Ви повинні перевірити свій стан у стоматолога. Детальніше  дослідження може показати, чи необхідно Вам лікування пародонтиту.

 

Мікрохірургія

В клініці так само успішно проводяться різні методики сучасної пародонтологічної хірургії, особлива увага приділяється регенеративним (відновлювальним) процедурам.

Регенеративні методики:

• збільшення зони кератинізованих  прикріплених ясен;
• направлена регенерація (відновлення) м'яких тканин;
• направлена регенерація (відновлення) кісткової тканини;
• різні пародонтологічні пластичні операції.

 

 

 

 

 


Рецесія ясен в області ікла

_____________________________

 


Встановлення з'єднувальнотканинного
трансплантата
_____________________________

 

       
   


Накладання швів
_____________________________

 


Клінічна картина через 1 рік

_____________________________

 

 

         

 

 

Версія для друку
© Розробка сайту AMT.
© Дизайн VIS-A-VIS design agency, 2008.