Розклад роботи клініки
 
м.Київ, вул.Паторжинського, 14
+38 0 (44) 230-83-88
+38 0 (44) 238-60-33
+38 0 (44) 238-60-31

e-mail: kes1@i.com.ua
skype: Kes klinika
Пн-Пт9-00 : 19.30
Сб9-00 : 18.00
Ндвихідний
© 2008-2018 Клініка Естетичної Стоматології

> > Публікації > Імплантація зубів

Імплантація зубів

Імплантація зубів - це спосіб установки штучного «кореня», виготовленого з титану, у верхню чи нижню щелепу. Імплантати застосовуються як опори, на які кріпляться або коронки (замінюють втрачені зуби), або знімні або незнімні зубні протези.

При заміщенні імплантатами одного, кількох або всіх зубів, для довгострокового їх функціонування та досягнення естетичного результату необхідно дотримуватися чіткого алгоритму імплантологічного лікування.
 

Алгоритм імплантологічного лікування при імплантації зубів

1. Пройти діагностичне обстеження - комп'ютерну томограму, яка є тривимірним зображенням, тому дозволяє з високою точністю виявити положення, форму, розміри і будову різних ділянок верхньої та нижньої щелепи. Завдяки цьому, вона є одним з ключових інструментів сучасної діагностики в стоматології.

       


Тривимірне зображення щелеп
____________________________

     


         

2. Після цього ми визначаємо сумарний ризик, в якому враховуються Ваші очікування, висота лінії посмішки, біотип ясен в області лікування, форма збережених та відновлюваних зубів, ширина і висота кістки і м'яких тканин в області відсутності зубів.

3. Коли прийнято рішення, виготовляється воскова модель, що відображає бажане положення краю ясен, форму коронки/коронок і зубоясенних  сосочків. По дублікату такої моделі створюють хірургічний шаблон; таким чином, імплантолог може чітко позиціонувати імплантат/імплантати.

       


Воскова модель
____________________________

     


         

4. Далі приступають безпосередньо до імплантації зубів і/або відновленню кісткової тканини/ясна.

5. Через деякий час здійснюють другий хірургічний етап - встановлення формувача ясен або абатменту.

6. Після чого в естетично значущій зоні виготовляють тимчасову коронку на імплантаті.

7. Тільки після всіх цих етапів приступають до виготовлення постійної коронки.

       


Імплантат, абатмент, коронка
____________________________

     


         

Чітке дотримання алгоритму імплантологічного лікування дозволяє реабілітувати ділянку адентії (беззуба ділянка) красивою і довгостроковою реставрацією на імплантаті.


Вибір імплантаційної системи

На сьогоднішній день на стоматологічному ринку існують сотні імплантаційних систем. Більшість імплантатів потрапляють в продаж, не маючи достатньої клінічної документації, наукових даних і компанії-виробники починають проводити клінічні дослідження вже після початку продажу імплантатів.

Результати довгострокових клінічних досліджень (понад 10 років після встановлення імплантатів) офіційно опубліковані "великою п'ятіркою", яка займає більше 85-95% світового ринку: Straumann, Biomet3i, Dentsply / Friadent, Astra Tech, Nobel Biocare.

При виборі імплантологічної  системи ми керуємося наступними параметрами:
•   обов'язкова участь у науково-доказових дослідженнях;
•   новітні технології на основі практичних результатів;
•   точна посадка;
•   з'єднання QuickSeat® супроводжується звуковим і тактильним сигналом «клік» при установці абатменту або зліпочного модуля. Ми можемо бути впевнені в правильній посадці та стабільності;
•   глибока (4мм) посадка внутрішнього сполучення;
•   товсті коронарні стінки імплантату (уникнути перелому імплантату);
•   унікальна особливість з'єднання - відсутність залишкової напруги (зведені до нуля ризики перелому імплантату і розкручування абатменту).
 

       


Унікальна особливість з'єднання імплантат-абатмент
____________________________

     


         

 Поверхня імплантатів

Поверхня імплантатів NanoTite ™ створена на основі поверхні OSSEOTITE®, яка успішно використовується в імпланотології вже більше 10 років.
Поєднання поверхні OSSEOTITE і техніки дискретної диспозиції кристалів фосфату кальцію (СаР) створюють більш складну топографію поверхні, що дозволяє максимально використовувати біологічні переваги фосфату кальцію. Дана технологія має ключове значення для сприятливої реакції і підвищення передбачуваності клінічних результатів.

Доклінічні дослідження показали значне збільшення швидкості і ступеня остеоінтеграції (приживлюваності) у імплантатів NanoTite порівняно з усіма представленими на ринку імплантатами. Клінічні ситуації, в яких такий тип імплантатів може мати переваги для пацієнтів і лікарів:
•   негайні та ранні навантаження;
•   одномоментна імплантація (імплантація відразу після видалення зубів);
•   естетично важливі зони, де велике значення має збереження кісткової тканини;
•   імплантація в ділянках з поганою якістю кістки;
•   імплантація в ділянках, що вимагають застосування коротких або широких імплантатів.
 


Заміщення імплантатом одного зуба. Питання естетики.

Одним з найскладніших завдань сьогодні вважається заміщення імплантатом одного зуба в естетично значущій зоні (передній відділ верхньої щелепи, який видно під час розмови, жування і посмішці). Якщо 20 років тому головна мета встановлення імплантатів полягала в остеоінтеграції (приживлення імплантату), то зараз можливість виконання цього завдання не піддається сумніву, а очікуваний термін служби імплантату обчислюється десятиліттями.

Пацієнти очікують не тільки довгострокового функціонування протезів з опорою на імплантати, а й їх природного зовнішнього вигляду, особливо в естетично значущій зоні. Імплантація в передньому відділі верхньої щелепи являє собою завдання середнього або високого ступеня складності.

Міжнародна наукова група з імплантології (Міжнародна група з імплантології, ITI) дала чітке визначення стандартів естетичних незнімних конструкцій на імплантатах: «Естетичним протезом з опорою на імплантати вважають такий, який гармонує зі структурами рота і особою пацієнта. Імплантати повинні бути оточені здоровими яснами, які за товщиною, кольором і контуром не відрізняються від ясен в області сусідніх зубів. Ортопедична конструкція повинна імітувати природні зуби за кольором, формою, характером поверхні, розміром і оптичними властивостями».
Це ідеальний опис правильно виконаної роботи.

Отже, в естетичній зоні ми починаємо з оцінки естетичного ризику. Фактори, які дозволяють оцінити естетичний потенціал планованої конструкції на імплантатах:
•   очікування пацієнта (наскільки обґрунтовані Ваші очікування);
•   куріння (пацієнти, що викурюють більше 10 цигарок в день, відносяться до групи ризику);
•   висота лінії посмішки (кількість зубів і ясен, видимих при жуванні, мові і посмішці).

       


Висота лінії посмішки. Чим вище у Вас лінія посмішки, тим більше естетичний ризикк
____________________________

     


         

•   ширина і висота кістки та  м'яких тканин (чим більше дефект, тим складніше створити естетичну роботу).

       


Великий вертикальний дефект на місці видалених зубів
____________________________

     


         

•   соматичні захворювання;
•   наявність пародонтиту;
•   рівень самостійної гігієни та готовність до співпраці;
•   бруксизм.
Виявивши сумарний естетичний ризик визначається ймовірність несприятливого результату. Далі приступають до планування по заміщенню імплантатом одного зуба.

Якщо є дефекти кістки та / або м'яких тканин, то їх необхідно усунути до імплантації або одночасно з нею. Під час проходження радіологічного дослідження на підставі воскової моделі виготовляється хірургічний шаблон, який допоможе нам під час операції правильно встановити імплантат.
 

       


Хірургічний шаблон
____________________________

     


         

Після установки імплантату планується виготовлення тимчасової конструкції, яку фіксують на термін від декількох тижнів до декількох місяців. Ось варіанти ідеальної тимчасової конструкції при заміщенні імплантатом одного зуба:

1. Мостовидний протез.

У випадку, коли сусідні зуби плануються покривати коронками, тимчасовий мостовидний протез забезпечить чудову естетику і функцію.

 

       


Мостовидний протез
____________________________

     


         

2. Незнімний протез з посиленої волокном пластмаси.

Якщо дозволяє прикус, Вам встановлять коронку з крилами, які приклеюють до піднебінних (внутрішніх) поверхонь сусідніх зубів.

       


Незнімний протез з посиленої волокном пластмаси
____________________________

     


         

3. Ортодонтична фіксація.

Якщо у Вас паралельно проводиться ортодонтичне лікування (брекети), можна фіксувати коронку до прямої дуги.

       


Ортодонтична фіксація
____________________________

     


         

4. Ретейнер.

Коронка фіксується в капі, виготовленій в термовакуумному  апараті.

5. Знімний частковий протез.

Знімна конструкція, яка спирається на небо і сусідні зуби.

       


Знімний частковий протез
____________________________

     


         

Далі приступаємо до впровадження самого імплантату.

Заміщення імплантатом одного зуба може проводитися одночасно з видаленням зуба - безпосередня імплантація, через 5-6 тижнів після видалення зуба - первинно відстрочена, через 4-6 місяців - вдруге відстрочена, а так само з негайним навантаженням (коли разом з імплантатом фіксується в це ж відвідування коронка) і двоетапна - коронка фіксується до імплантату через 3 місяці після його впровадження.
Вибір методики залишається за лікарем.

Класична операція по установці імплантату виглядає наступним чином:  під місцевим знеболенням роблять розріз м'яких тканин, які відсуваються, оголюючи кісткову тканину. В кістку щелепи, попередньо підготувавши ложе, впроваджують імплантат, потім закривають м'якими тканинами і накладають шви.

Протягом 3 місяців імплантат остеоінтегрірується (зростається з кісткою) і весь цей час Ви користуєтеся одним з видів тимчасового протеза. Через 12 тижнів після операції проводиться другий хірургічний етап - встановлюється формувач ясен строком на 14 днів.

Далі фіксуємо провізорну (тимчасову) коронку і з її допомогою за кілька візитів формуємо ясенний контур. З провізорною коронкою необхідно ходити близько 3 місяців і лише після закінчення цього терміну фіксують виготовлену зубним техніком, постійну реставрацію (коронку).

   

Видалення 11, 21 зубів через велику втрату твердих тканин зубів

 

Впроваджені 2 імплантата в області 11, 21 зубів

 
Фіксовані трансфери для зняття відбитків і виготовлення тимчасових реставрацій

____________________________   ____________________________   ____________________________

 

   


Фіксовані тимчасові реставрації для формування м'яких тканин

 

Сформовані м'які тканини готові для фіксації постійних коронок

  Фіксовані постійні цільно-керамічні реставраціі (коронки)

____________________________   ____________________________   ____________________________


Так виглядає сучасний протокол із заміщення імплантатом одного зуба.
Коронка на імплантаті може бути тимчасовою на цементній або гвинтовій фіксації і, пізніше, остаточною суцільнокерамічною або металокерамічною з гвинтовою або цементною фіксацією. Вид ортопедичної конструкції вибирає лікар, орієнтуючись на глибину розташування платформи імплантату і осі його нахилу.
 


Імплантація при частковій втраті зубів

Імплантація при частковій втраті зубів має певні особливості та вимоги. При плануванні враховують кількість відсутніх зубів і ступінь атрофії альвеолярного відростка (місце, де раніше розташовувалися зуби). Перед імплантацією виготовляють хірургічний шаблон, який допоможе геометрично правильно розташувати імплантати.

       


Хірургічний шаблон в ротовій порожнині
____________________________

     


         

При втраті 7-8 моляра рекомендують впроваджувати 1 імплантат, 6-8 моляри заповнюють 1-2 імплантатами, відсутність від 5-го до 8-го зубів відшкодовують 2-3 імплантатами, а від 4-го до 8-го - трьома. Імплантати встановлюються на відстані 1,5 мм до зуба і 3 мм між самими імплантатами.

 

       


Оптимальна відстань між імплантатами і зубами
____________________________

     


         

Альвеолярна кістка повинна мати товщину 6-7 мм і висоту до анатомічно значущої зони - не менше 8 мм. При недостатньому обсязі кістки необхідно вдаватися до її збільшення. Не рекомендується однієї ортопедичною конструкцією об'єднувати зуби і імплантати, тому що це призводить до нетривалої службі останніх.
Імплантація при частковій втраті зубів як правило супроводжується медикаментозною седацією. 

 

← назад  |  24.02.2015
Версія для друку
© Дизайн VIS-A-VIS design agency, 2008.