Розклад роботи клініки
 
м.Київ, вул.Паторжинського, 14
+38 0 (44) 230-83-88
+38 0 (44) 238-60-33
+38 0 (44) 238-60-31

e-mail: kes1@i.com.ua
skype: Kes klinika
Пн-Пт9-00 : 19.30
Сб9-00 : 18.00
Ндвихідний
© 2008-2018 Клініка Естетичної Стоматології

> > Публікації > Ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтія - це напрям в стоматології, присвячений лікуванню системи кореневих каналів зубів, що включає в себе: усунення інфекції всередині кореневих каналів, видалення пульпи або її розпаду, видалення інфікованого дентину, надання кореневому каналу необхідної форми, максимально герметичне пломбування каналів по всій їх довжині.

На клінічному випадку нижче (Фото 1,2,3) показано ендодонтичне лікування рухомого зуба:
 

   

Пацієнтка 55 років звернулася зі скаргою на рухливість переднього зуба верхньої щелепи, раніше в цьому зубі лікували кореневий канал. Після невдалого ендодонтичного лікування була проведена резекція верхівки кореня зуба. На момент звернення до клініки рухливість зуба була значною, але лікар прийняв рішення зберегти зуб. 1 - резектувати корінь зуба, 2 - вогнище руйнування кісткової тканини
___________________________
 
За допомогою мікроскопа було проведено лікування із застосуванням "заапікальної матриці" і пломбуванням біосумісним препаратом "МТА". Завдяки сучасним ендодонтичним методам лікування нам вдалося зберегти зуб. 3 - апікальна пробка з мінерал триоксид агрегату (МТА) (Mineral trioxide aggregate) 
___________________________
 
Через два тижні рухливість зникла. Контрольний знімок через 5 місяців показав повне загоєння. 4 - повністю відновлена кісткова тканина

___________________________
         


Стоматологія, якій надають перевагу


Розвиток стоматології вже відносно давно привів до того, що працюючи лише на рівні можливостей  нашого зору ми пропускаємо безліч деталей, які в сумі позначаються на результатах лікування.

Тому сучасна стоматологічна практика абсолютно неможлива без мікроскопії. Збільшення дозволяє виявити і витягнути фрагменти інструментів, закрити перфорації коренів, ефективно розпломбувати  і обробити важкопрохідні канали, виявити приховані додаткові канали, тріщини та інше.

       

Дентальний мікроскоп
___________________________
     

         


Застосовуючи дентальні мікроскопи в клініці, ми не тільки підвищуємо якість лікування в стандартних випадках, а й домагаємося результатів там, де без збільшення зробити вже нічого неможливо, а це дає привід впевнено сказати, що лікування за допомогою мікроскопа має вирішальну перевагу і дає можливість надавати стоматологічну допомогу на вищому рівні.


Процедура ендодонтичного лікування

Анатомія кореневих каналів зубів різноманітна та індивідуальна.

Приводом для ендодонтичного лікування можуть бути наступні стани:

Пульпіт - запалення пульпи зуба, як правило, є ускладненням карієсу. Може протікати непомітно (безсимптомно), наприклад під старою, неякісної пломбою або коронкою. Також пульпіт може проявлятися болем різного характеру і сили.
Лікування пульпітів, як правило, здійснюється в одне відвідування.

Періодонтит - є ускладненням пульпіту при якому в запальний процес втягуються тканини, що знаходяться поза зубом (періодонт), проявляється різними шляхами, може бути болючим або непомітним, навіть при великому руйнуванні. На рентгенограмі при цьому може бути картина, описувана іноді як «кіста», що в більшості випадків не відповідає дійсності і саме по собі є помилкою, тому що діагностувати кісту по знімку неможливо. Більшість періодонтитів виліковні за умови дуже ретельної обробки всіх каналів.
У деяких випадках періодонтит є наслідком помилок або неякісного лікування кореневих каналів, неповного проходження каналів, пропущених каналів або  їх недостатньою антисептичною обробкою. Наявності в них перфорацій і фрагментів інструментів.

Лікування періодонтитів в залежності від клінічної ситуації можливо як в одне, так і в два або більше відвідувань.

На даному клінічному випадку (Фото 1,2,3) була проведена реабілітація зуба з фрагментом інструмента виведеного за верхівку кореня: 

 

   

У верхньому іклі, який лікували  в іншій клініці,був виявлений фрагмент  інструмента, який за даними рентгенографії на кілька міліметрів був виведений за верхівку кореня зуба. Зуб не турбував, однак уламок було вирішено видалити, так як він неминуче піддається корозії і зуб може почати хворіти в будь-який час. 1 - спіралевидні фрагменти внутрішнього канального інструмента, 2 - верхівка кореня зуба
___________________________
 
Фрагмент інструмента видалено. Рентген зуба до пломбування каналу. 3 - фрагмент повністю витягнутий
___________________________
 
Після вилучення частини інструмента, за допомогою дентального мікроскопа, лікування завершено пломбуванням каналу і непрямою реставрацією (вкладка та коронка). 4 - зубний канал після пломбування

___________________________
         

Після визначення діагнозу, плану лікування і його обговорення проводиться повне знеболення. Зуб ізолюється за допомогою кофердама (це є вкрай важливою та необхідною умовою для успішного ендодонтичного лікування).
 

       

Зуб ізольований кофердамом
___________________________
     

         

Всі кореневі канали зуба повністю очищаються, дезінфікуються і обтуруються (пломбуються) методом об'ємної конденсації рідкої гутаперчі.

Методи пломбування, при яких зуб в подальшому змінює колір не застосовуються.
             
Так як основна мета ендодонтичного лікування - це збереження зуба для подальшої реставрації або покриття штучною коронкою, важливо зробити все для того, щоб термін його служби був максимальним. У «Клініці естетичної стоматології» проводять ендодонтичне лікування будь-якої складності. Більш детально Ви можете дізнатися зателефонувавши за номером 044-230-83-88.

 

 

← назад  |  03.09.2015
Версія для друку
© Дизайн VIS-A-VIS design agency, 2008.